Plazma czy LED – jaki telewizor wybrać?

Kupno telewizora nie należy do najłatwiejszych decyzji. W sklepach znajdziesz wiele modeli, które zaskakują coraz to nowszymi funkcjami i technologią. Ze względu na to, że możliwości wyboru jest naprawdę dużo, warto je pokrótce przeanalizować. Zastanawiasz się, który telewizor wybrać? Ten poradnik z pewnością Ci w tym pomoże.

Czy plazma to już przeżytek?

W dobie ciągle rozwijającej się technologi niełatwo się odnaleźć. Jeszcze nie tak dawno telewizory plazmowe były najpopularniejszymi modelami, które można było spotkać niemalże w każdym domu. Obecnie tego typu urządzenia odchodzą w niepamięć, jednak nie oznacza to, że trafiły na półkę tych kompletnie nieprzydatnych urządzeń. Telewizory plazmowe posiadają wiele zalet i z tego względu nadal znajdują się w ofertach wielu sklepów oraz są chętnie kupowane. Poza tym właśnie dzięki prężnie rozwijającej się technologi zostały one także udoskonalone.

telewizor LED

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój sprzęt miał odpowiednią głębię czerni, wysoką prędkość, płynny obraz, lepsze skalowanie rozdzielczości, a przy tym wszystkim niską cenę, to zdecydowanie plazma spełni te wszystkie oczekiwania.

Dlaczego warto kupić telewizor LED?

Na początku warto zadać sobie pytanie czym właściwie jest technologia LED? Jest to ulepszona wersja standardowych wyświetlaczy LCD. Diody umieszczone w telewizorach typu LED emitują światło samodzielnie, w związku z czym nie wymagają dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu kontrast obrazu jest wysoki, kolory doskonale odwzorowane, a jakość w pełni zadowalająca. Dodatkowymi zaletami, które posiada telewizor LED są także znakomita współpraca z komputerami oraz mniejsze gabaryty i zużycie energii.

plazma

LED czy plazma – co wybrać?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki telewizor wybrać przede wszystkim zastanów się do czego konkretnie chcesz go używać. Jeśli jesteś graczem i uwielbiasz oglądać sport w wysokiej jakości ekranie, to zdecydowanie postaw na plazmę, chociażby ze względu na szybkość matrycy.

Telewizory LCD są idealne dla osób, które uwielbiają znakomitą biel obrazu oraz szukają panelu w mniejszej rozdzielczości. Na ich korzyść przemawia także bogatszy wybór i zdecydowanie bardziej oszczędna eksploatacja.

[Głosów:17    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here