Koncern ogłosił, że ich oddział zajmujący się elektroniczną rozrywką odnotował spore straty. Z raportu finansowego firmy wynika, że w kwartale, który zakończył się we wrześniu „pod kreską” zobaczyć można 53 miliardy jenów. Oczywiście niezbyt zadowalające wyniki związane są ze sprzedażą Playstation 3 poniżej kosztów produkcji.

W ciągu tych kilku miesięcy, o których piszemy sprzedano trochę ponad milion (1,31) tych urządzeń. W tym samym czasie ze sklepowych półek zniknęło 10,3 milionów gier. O wiele lepiej radzi sobie leciwe PS2. Konsola ta powędrowała do 3,28 milionów mieszkań. Sprzedano również 38 milionów gier na tę platformę. Handheld Sony nadal nie może dogonić swego rywala z obozu Nintendo. Na PSP skusiło się 2,58 milionów graczy. W sumie sprzedano 12,6 mil. gier na to urządzenie.

Japońska korporacja mimo to nie martwi się swoimi wynikami. Ogłosiła już, że w drugiej połowie swojego roku fiskalnego zostaną poprawione. Do marca przyszłego roku oddział odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę ma już być “na plusie”. Optymizm firmy może się brać z jej ogólnych wyników. Wszelkie straty wymienione przed chwilą pokrywa całkowity zysk, który zamknął się w kwocie 90 miliardów jenów. Napędza go sprzedaż kamer i telewizorów LCD.

Wiemy już jak wygląda sytuacja głównych graczy na rynku konsolowym. W sumie nie jest źle a trzeba pamiętać o zbliżających się świętach. W marcu zapewne doniesiemy o doskonałej sprzedaży urządzeń i gier wszystkich trzech korporacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Jeszcze przed premierą Sony wyraźnie dało do zrozumienia, że koszta produkcji PS3 zwrócą się dopiero po czterech latach . . . Zobaczymy jak będzie na prawdę 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here