Sami nie wiemy czy publikowanie takich informacji to dobry pomysł. Na temat nowych, niższych cen konsol Sony plotkowaliśmy już nie raz i nigdy nic konkretnego z tego nie wyniknęło. Może jednak tym razem będzie inaczej?

Francuski serwis PS3Gen, powołując się na „tajemniczych informatorów” (uwielbiamy ich) pisze, że już na początku czerwca japońska firma obniży cenę zarówno Playstation 3 jak i PSP. Obniżka miałaby być zapowiedziana na chwilę przed albo w trakcie tegorocznych targów E3. Kieszonsolka PSP w Europie ma potanieć o 20 euro (z 189 na 169€). Niestety nie wiadomo co z PS3, choć mówi się, że jego nowa sugerowana cena detaliczna zbliży się do 299€.

Nasi koledzy z Francji twierdzą też, że pod koniec roku do sklepów (sic!) trafi PSP 2. Naszym zdaniem ich informacja wygląda jak news „sklejony” z kilku opublikowanych jakiś czas temu plotek. Życie lubi jednak zaskakiwać, więc nie mówimy, że na 100% nie doczekamy się obniżki ceny konsol japońskiej firmy. Wolimy po prostu uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne wieści z obozu Sony. Oczywiście was zachęcamy do plotkowania na temat obniżki. Myślicie, że takowa rzeczywiście nadchodzi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. Teraz kiedy sprzedaż PS3 zaczyna się rozkręcać, Sony miałoby wprowadzić obniżkę? W życiu! Co innego z PSP, bo jest szansa, że przedstawiony zostanie nowy model, ale to oczywiste, że stare będą miały mniejszą cenę w takim wypadku. Zakładając oczywiście, że w planach jest nowy model PSP. . .

 2. Konsola jeszcze nie jest aż tak droga, aczkolwiek za sprzęt, który jest już z nami długo na rynku wycenił bym max. na 700 zł. W dobie ulepszanej technologi produkcji układów liczących (czyt. procesorów) „zmniejszania procesu technologicznego” koszt produkcji jednostki powinien zdecydowanie spaść. BR wciąż jest drogi, ale nie tak drogi jak 2 lata temu. Zdecydowanie wolałbym obniżki cen gier o conajmiej 40% i jeszcze frytki do tego :).

  • Sony ogłosi czasową obniżkę ceny PS3 na terenie US (o Europie będzie cisza) według mnie.

   Tiiaa. . według mnie to byłby pierwszy taki czasowy chwyt marketingowy

  • Sony ogłosi czasową obniżkę ceny PS3 na terenie US (o Europie będzie cisza) według mnie.

   moim zdaniem obniżą jeszcze w Japonii a Europe zostawią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here