Czy głupota może zaszkodzić? Owszem może. Kiedy głupi fragment, jeszcze głupszej gry sprokurowany wyłącznie na potrzeby marketingu zderza się z koszmarną rzeczywistością. O czym mowa? Oczywiście o słynnej misji „No Russians” z Modern Warfare 2. Analogię między misją z gry komputerowej a strasznymi wydarzeniami z lotniska Domodiedowo w Moskwie, gdzie zginęło 35 osób, a 180 jest rannych znalazła stacja telewizyjna Russia Today. W artykule na witrynie RT temat zostaje rozwinięty. Zacytujmy kilka fragmentów: Krwawe sceny z moskiewskiego ataku to reminiscencja tego co można zobaczyć w grze komputerowej…

Cały ten dziennikarski reportaż poprzetykany scenami z Modern Warfare 2 oraz wypowiedziami eksperta od terroryzmu i byłego pracownika CNN możecie obejrzeć poniżej.

Kanał informacyjny Russia Today należący do agencji RIA-Nowosti nadawany jest od 2005 roku w czterech językach i dociera do ponad 160 milionów. RT jest finansowany przez państwo.

Jeżeli nie widzicie materiału wideo możecie go obejrzeć pod tym adresem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Cisza w komentarzach pod tym artykułem jest bardzo wymowna. Teraz tylko czekam aż znajdą tego typu powiązania przy katastrofie smoleńskiej. Ciekawe jakiej grze by się wtedy dostało. Ja typuję GTA.

  2. Yhym, to teraz czekamy aż wezmą się za pisarzy sensacyjnych, potem tych, którzy te książki filmują itd. . . Tylko czy gdyby nawet zakazano zbyt realistycznych wizualizacji istniejących obiektów, to czy powstrzymało by to wrogów danego państwa?Człowiek uczy się całe życie i z dobrodziejstw kultury mogą uczyć się nie tylko terroryści, ale także Ci, którzy powinni przed nimi chronić. To, co było pokazane w MW2 było tylko jednym ze scenariuszy wydarzeń, które ochrona lotniska ma obowiązek przewidzieć oraz im zapobiegać. Jednak faktem jest, że skojarzenia są nieuniknione.

  3. A ja River Ride ;-P. Oczywiscie, ze terrorysci brali przyklad z gry MW2. Fakty mowia same za siebie, najpierw byla gra, potem atak! Ja takze swoje wirtualne doswiadczenia przenosze w zycie realne z gier komputerowych. I tak np. jestem wybornym kierowca poniewaz zainspirowala mnie gra Carmageddon, tylko nie moge w okolicy znalezc jakiejs dobrze zaludnionej plazy :-(.

  4. Wiecie to jak wszystko teraz, to Terroryście biorą przykład z gier! Gdzież tam pomyśleć, że to gry są robione na przykład tego co się dzieje w świecie, przecież to nie może być prawdą!żenada. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here