Nie będziemy wracać do tematu awaryjności Xboxa. Skupimy się natomiast na plotkach dotyczących STALKERa (nie, nie będziemy wstawiać tych kropek). Studio GSC Game World, które wydało ten tytuł na pecetach, otrzymało właśnie certyfikat nadający im status oficjalnego dewelopera gier na Xboxa 360.

Na forum dyskusyjnym GSC dość szybko pojawił się komunikat o takiej treści: „(…) Naszym drugim celem jest zwiększenie liczby użytkowników Xboxa 360 i sprzedaży gier na tę platformę w krajach należących kiedyś do Związku Radzieckiego. Tworzenie interesujących, zrozumiałych tytułów o wysokiej jakości w dobrej cenie jest tu kluczem do odniesienia sukcesu”.
Krajach należących kiedyś do Związku Radzieckiego? Ciekawe czy myślą też o Polsce?

Pomińmy jednak tę niefortunną wypowiedź. Istotny dla graczy jest fakt, że jednocześnie na jaw wyszły plany firmy. Ta już w tej chwili pracuje nad kilkoma tytułami konsolowymi, które dopiero zostaną zapowiedziane. Czy jest wśród nich STALKER? Można przypuszczać, że tak. Oczywiście jeśli w nasze ręce wpadną jakiekolwiek informacje na jego temat, odpowiedni news pojawi się na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Tworzenie interesujących, zrozumiałych tytułów

    To będzie może „Bałałajka Hero” albo ichnia wersja Bullet Witch – „Wasylisa Czarodziejka”?

  2. O tym było głośno w momencie premiery STALKER’a- jeden z twórców „burknął” wówczas nieśmiało o konsolach. . . że bardzo mu odpowiada architektura xbox’a itd. . .

  3. @pawerpc, pewnie dlatego że konwersja jest niekłopotliwa, a dodatkowy grosz się przyda jeśli Clear Sky ma mieć krótszy cykl produkcyjny niż Stalker 🙂

  4. Gra ma rewelacyjny klimat. No i ten filmowy lektor w wersji PC. . . . Powoli zaczynam żałować zakupu PS3 zamiast xkloca. Oby przyszły rok to zmienił bo będziecie mogli zakupić mało używanego playa na allegro 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here