Znany reżyser, który nakręcił pierwszy film w uniwersum Gwiezdnych Wojen w 1977 roku, nie zamierza kręcić już więcej filmów. Z dziewięciu planowanych przez prawie trzydzieści lat powstało sześć, zaś opowiadana w nich historia pełna jest luk. Brakujące elementy mają uzupełnić gry, ze specjalnym tytułem, planowanym na 30 rocznicę premiery pierwszego filmu.

Informację o planach Lucasarts ujawnił Wall Street Journal, naturalnie bardziej zainteresowany kwestiami ewentualnych zysków, jakie Lucas czerpie ze swojego franczyzowego imperium.

Gazeta ujawnia, że akcja gry toczyć się ma między III a IV epizodem. Fabuła skoncentruje się na powstaniu i walce rebelii z Imperium, która ukoronowana została zwycięstwem rebeliantów w epizodzie VI.

Premiera gry ma być poprzedzona potężną kampanią reklamową. Hasbro, producent zabawek, również tych związanych z marką Gwiezdne Wojny, wypuści z tej okazji specjalną linię figurek. Szykuje się więc placebo dla tych, którzy ciągle mieli nadzieję, że kolejny film jednak powstanie.

Od 1983, kiedy ukazała się pierwsza gra komputerowa Star Wars, wydano ponad 120 tytułów, zgrupowanych w kilkadziesiąt serii. Były to zarówno gry przygodowe, jak i strzelanki i symulatory. W 2003 wydano grę internetową Star Wars Galaxies.

Od 1977 roku Lucas zarobił na książkach, zabawkach i grach Star Wars około 12 miliardów dolarów, trzy razy więcej, niż wszystkie sześć filmów razem wziętych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGC: Na bezludnej wyspie
Następny artykułBul bul bul bul

12 KOMENTARZE

  1. Go Lucas go !Gry StarWars bawią już od wielu lat, wszystkie (a raczej większość 😉 gier opartych na tym świecie spełniały pokładane w nich nadzieje. Nawet MMORPG –> Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Chociaż po pewnym czasie, i staraniach SoE. . . Gra została zniszczona. Całkowicie zniszczona. Seria Jedi Knight, te wszystkie latajki x-fightery. . . ah. . . Rewelacyjna klasyka. Czekam 🙂 Mam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę. Może George stworzy Star Wars Online 2? Oh. . . Bardzo bym się cieszył ^_^

  2. wszystko związane z expanded universe, zawsze budzi wśród miłośńików sw wiele kontrowersji, jeśli chodzi o gry to dla mnie najważniejsze jest uchwycenie klimatu, i jeśli ta gra w tym aspekcie stanie na poziomie dajmy na to KOTORów, to z przyjemnością ją nabęde. . . btw nie dziwie się lucasowi, że chce zarabiać dalej rzeczach asygnowanych logiem sw, wielu ludziom sprawia frajdę, zresztą jemu też 🙂

  3. W sieci pokazano filmik prawdopodobnie (kocham plotki:D) z nowej gry Star Wars, ale nie wiem gdzie jest link. Jakość obrazu nie jest dobra, stąd nie można powiedzieć czy to renderowany filmik czy może na silniku nowej gry.

  4. Szkoda ze juz nie bedzie wiecej filmow, na szczescie pociag do pieniedzy pozwoli nadal cieszyc sie uniwersum SW 😀 Ech jak przypomne sobie jak gralem w Jedi Outcast, potem w Jedi Academy, no i dlugie godziny w KotOR. . . 😉

  5. taa, tyle że od pierwszego KotOR i Republic Commando każda gra w klimatach SW jest coraz gorsza i nie wygląda na to, żeby się to miało zmienić 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here