To się nazywa - prezentacja gry od deeee... od innej strony. Informacja o FPS-owej grze internetowej trafiła do graczy nie w postaci zapowiedzi od developera, ale poprzez wiadomości biznesowe.

Seria Sam & Max powraca, również w postaci komiksowej. Nie wiesz, o co chodzi? Sam i Max to rysunkowi pies i królik – twardzi gliniarze, rozwiązujący bezsensowne zagadki. Humor w grach tej serii to głównie nonsens i bezguście, czyli to co tygrysy lubią najbardziej. Co prawda prace nad kontynuacją humorystycznej gry przygodowej Sam & Max Hit The Road zostały jakiś czas temu wstrzymane, ale tytuł przejęła szybko firma Telltale Games, założony przez ludzi, którzy stworzyli Grim Fandango. W ramach zapowiedzi nowej gry, na stronie firmy ukazuje się interaktywny komiks w odcinkach z Samem i Maxem.

Sam & Max to twór chorego umysłu Steve'a Purcella. Pierwszy album komiksowe ze zwierzakami pojawił się jeszcze w 1987 roku i doczekał się 8 kontynuacji, w tym serii animowanej, oraz wspomnianej wcześniej gry. Purcell jako pracownik LucasArts zabawiał kolegów swoimi rysunkowymi postaciami tak skutecznie, że firma w końcu postanowiła uczynić z nich bohaterów gry. Ostatnimi czasy twórca serii jest dość zajęty i nie będzie mógł uczestniczyć w procesie tworzenia nowej gry w takim stopniu w jakim by chciał – jest obecnie związany ze studiem Pixar.

Nowe rysunki nawiązują stylistycznie do komiksów z serii z początku lat 90-ych. ”Uwilbiami rysować i pisać” – mówi autor – ”ale praca z tuszem doprowadza mnie do szału. Dlatego nakładam farbę bezpośrednio na skecze ołówkowe. Uważam, że przygody Sama i Maxa można dostosować do dowolnej formy, dlatego też planuję wsyłać ich na niesamowitą przygodę”. Nowe komiksy mają ukazywać się regularnie, choć póki co twórcy strony Telltale Games raczej się z tego nie wywiązali.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here