Słuchawki nauszne czy douszne – które wybrać?

Kupując słuchawki, należy wziąć pod uwagę warunki, w jakich będą wykorzystywane. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzą się modele douszne, a kiedy lepiej wybrać słuchawki nauszne.

Słuchawki douszne

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki douszne umieszczane są wewnątrz małżowiny. Niewielkie rozmiary sprawiają, że słuchawki tego typu są bardzo praktyczne – zmieszczą się pod czapką, kapturem czy dłuższymi włosami. Słuchawki douszne, w przeciwieństwie do modeli nausznych, można bez problemu schować  do kieszeni spodni lub kurtki, plecaka czy torebki – z tego powodu sprawdzą się podczas codziennych podróży komunikacją miejską czy wakacyjnych wyjazdów.

Słuchawki douszne to także doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie. Modele wyposażone w dodatkowe, silikonowe wkładki, które dopasowują się do kształtu ucha, umożliwiają słuchania muzyki lub audiobooków podczas biegania, jazdy na rowerze czy ćwiczeń na siłowni. Na rynku dostępne są również sportowe słuchawki z zausznikami. Dzięki temu rozwiązaniu słuchawki nie wypadają nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Wśród sportowych słuchawek znaleźć można także modele wyposażone w wodoszczelne obudowy, odporne na działanie potu, wilgoci i opadów deszczu. Szeroki wybór słuchawek dousznych dostępny jest w ofercie sklepu internetowego Sony Centre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=s%C5%82uchawki_douszne.

Słuchawki nauszne

Słuchawki tego typu umieszczane są na zewnątrz małżowiny i dzięki odpowiedniej konstrukcji ściśle przylegają do uszu. Słuchawki nauszne dzielą się na dwa podstawowe typy: otwarte i zamknięte. Pierwszy typ dopuszcza do użytkownika odgłosy dochodzące „z zewnątrz”, drugi – dzięki dokładnemu wyciszeniu odcina użytkownika od dźwięków płynących z otoczenia. W porównaniu do słuchawek dousznych modele nauszne wyróżniają się bardziej rozbudowaną, masywniejszą konstrukcją. Z jednej strony pozwala to osiągnąć dźwięk lepszej jakości – z drugiej stron ogranicza mobilność tych urządzeń. Słuchanie muzyki za pomocą słuchawek nausznych podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych może okazać się kłopotliwe. Ten typ słuchawek doskonale nadaje się do użytku domowego. Słuchawki nauszne podłączyć można do zestawu kina domowego czy konsoli do gier i w ten sposób zwiększyć wrażenia słuchowe towarzyszące seansom filmowym czy wirtualnym rozgrywkom. Co ważne, słuchawki nauszne są mniej męczące dla ludzkich uszu niż słuchawki douszne – wynika to oczywiście z zastosowanej konstrukcji. Wysokiej jakości słuchawki nauszne dostępne są w sklepie internetowym Sony Centre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=s%C5%82uchawki_nauszne

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here