Smartfony – promocje, wyprzedaże, okazje… czyli jak kupić telefon taniej?

Sprzęty domowe typu pralka, telewizor, lodówka, wymieniamy co kilka, a nawet kilkanaście lat.

Chyba najczęściej zmienianymi urządzeniami są smartfony. Promocje na nie znajdziemy niemal bez przerwy i ciągle pojawiają się jakieś nowości. Co kilka miesięcy słyszymy o nowych, kuszących opcjami, modelach, reklamującymi się jako smartfon z dobrym aparatem, świetną baterią i najnowszym systemem operacyjnym. Nic więc dziwnego, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaki smartfon wybrać, żeby być z niego w pełni zadowolonym.

Smartfony – promocje w sklepie czy u operatora?

Większość użytkowników swój nowy telefon wybiera u operatora, sprzedawca podpowiada co wybrać i jednorazowo nie odczuwamy dużego obciążenia finansowego. Jednak warto włożyć więcej wysiłku w samodzielne poszukiwania właściwego dla nas urządzenia. Dlaczego? Cena smartfona od operatora ukryta jest w podniesionym abonamencie, sprawdź ile będzie kosztować Cię telefon – odejmij sugerowaną kwotę abonamentu bez telefonu od tej z telefonem i wynik pomnóż przez ilość miesięcy z umowy. Cena zazwyczaj jest wyższa niż w popularnych sklepach. Są jednak alternatywy – jeśli nie możesz sobie pozwolić na jednorazowy duży wydatek, skorzystaj z opcji raty 0%, które proponują popularne sieciówki z elektroniką. Jeszcze taniej niż w sklepach stacjonarnych, kupisz w internetowych, pamiętaj jednak, że potrzebujesz wtedy całej kwoty i że należy robić zakupy tylko u sprawdzonych sprzedawców.

Jaki smartfon wybrać – stary czy nowy?

Kolejne pytanie, jakie warto sobie postawić, to czy lepiej kupić telefon trochę starszy czy ten najnowszy? Ceny nowych telefonów mogą być bardzo wysokie, by po kilku-kilkunastu miesiącach spaść o ponad 50%, jednocześnie technologia nie idzie do przodu aż tak bardzo. Parametry smartfonów pod kątem ich wydajności, jakości, zastosowanych aparatów, są już tak wysokie, że przeciętny użytkownik nie zauważy wyraźnej różnicy między telefonem sprzed dwóch lat i nowym. W zakładanej kwocie lepiej wybrać flagowca sprzed roku lub dwóch lat, niż najnowszego średniaka. Kolejny atut – znajdziesz wiele opinii użytkowników starszych modeli, dzięki temu, łatwiej wybierzesz zadowalający Cię telefon. Podsumowując –  jaki smartfon wybrać? Ten z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Smartfon z dobrym aparatem – czy stawiać tylko na nowe modele?

Jeśli bardzo dużą wagę przykładasz do aparatu w swoim smartfonie i masz większy budżet, rzeczywiście możesz najpierw skierować swój wzrok na nowości. Jednak gdy chcesz na smartfon z dobrym aparatem wydać około 1500 zł, znów warto rozważyć zakup flagowca sprzed roku. Szczególną uwagę zwróć na jasność obiektywu, dzięki temu zdjęcia nawet w ciemnym otoczeniu wyjdą świetne. Optymalna ilość pikseli to 12-16 Mpix, takie parametry w zupełności wystarczą do robienia dobrych zdjęć. Ważna jest też wystarczająco duża pamięć wewnętrzna bądź możliwości dołożenia dodatkowej karty micro SD. Na plus byłaby również stabilizacja obrazu i wodolszczelność urządzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here