Bardzo ciekawy pomysł w amerykańskim urzędzie patentowym zgłosiła firma Sony. Japońska korporacja zamierza stworzyć kontroler, który będzie działał na wszystkich konsolach. Czy wkrótce przestaniemy się martwić dziesiątkami padów leżących na stolikach pod telewizorami? Być może tak.

O patencie Sony wiemy tylko tyle, że będzie się on składał między innymi z ekranu LCD reagującego na dotyk. Panel wyświetli różne konfiguracje przycisków w zależności od konsoli wybranej przez użytkownika. Nam marzy się jeszcze, by można go było dowolnie konfigurować i zapisywać swoje ustawienia dla wybranych gier. Nie wiemy jednak czy Sony planuje wprowadzić takie atrakcje do swojego gadżetu. Musimy jednak przyznać, że pomysł nam się podoba, a jeśli samo urządzenie będzie poprawnie wykonane, to zastanowimy się nad jego zakupem. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo kiedy uniwersalny kontroler miałby trafić do sprzedaży. Możemy natomiast zdobyć więcej informacji na jego temat w tym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. Czy wkrótce przestaniemy się martwić dziesiątkami padów leżących na stolikach pod telewizorami?

  widzę że dobrze się powodzi, kopsnij może trochę sianka żebym sobie mógł ps3, x360 i wii dokupić do piecyka mojego, bo jakoś brak mi tych zmartwień z padami związanych.

  • widzę że dobrze się powodzi, kopsnij może trochę sianka żebym sobie mógł ps3, x360 i wii dokupić do piecyka mojego, bo jakoś brak mi tych zmartwień z padami związanych.

   Mi się natomiast wydaje, że jednak zdarzają się ludzie na tym świecie, uwierz lub nie, ale nawet w Polsce, którzy posiadają np. PS2 i komputer albo (co już zupełnie wyda Ci się kosmiczne) X360, PS2 i PC. Wówczas taki ludź posiadający owych kilka platform ma prawo być sfrustrowany faktem, że 2 (słownie dwa) pady, które zakupił do swojej starej konsoli kompletnie nie pasują do konsoli nowszej vide innego producenta, na domiar złego. I z grania w Gearsy na split screenie z kumplami, którzy mają wpaść za 20 minut pośladki blade 🙂 Zajarzyła się może jakaś lampeczka w główce panie_morderco?

 2. Ostatnimi czasy na V dużo pesymistów i ludzi niezainteresowanych. Prawie w każdej ankiecie przeważa ‚NIE’. Może to wina tej zimy. . .

 3. widzę że dobrze się powodzi, kopsnij może trochę sianka żebym sobie mógł ps3, x360 i wii dokupić do piecyka mojego, bo jakoś brak mi tych zmartwień z padami związanych.

  Powodzi się jak się powodzi. Podobno najlepszym lekarstwem na brak konsoli jest zdobycie pracy. . .

 4. Podobno najlepszym lekarstwem na brak konsoli jest zdobycie pracy. . .

  szkoda że jak się już zdobędzie pracę to nie ma się czasu na granie ;p

 5. . . . O patencie Sony wiemy tylko tyle, że będzie się on składał między innymi z ekranu LCD reagującego na dotyk. Panel wyświetli różne konfiguracje przycisków w zależności od konsoli wybranej przez użytkownika. . . .

  A będzie w tym cudzie zintegrowana klawiatura i mysz do FPS’ów? 🙂

  • A ja swojego pada od x-a używam również na PC 🙂 Szkoda, że nie działa jeszcze na konsolach Sony x)

   dokładnie tak. . . mam dziwne wrażenie, ze sony zauważyło problem, jaki udało się rozwiązać microsoftowi 😉 Każda nowa, wieloplatformowa gra bez żadnych problemów obsługuje ten pad. A sony? Leży i kwiczy. . . a ich kontrolery sprzedają się tak jak ich konsole. . . czyli nie najlepiej 😉

 6. Yyy. . . Pridem@ minusów się używa jeśli ktoś popełnia mocne błedy ortograficzne, takie rażące, albo kogos obrażam spamuje, flooduje itp. . .

 7. Hmm, ciekawy pomysł, tylko czy MS, Nintendo itp. zgodzą się na to, aby ich konsole były obsługiwane przez urządzenie konkurencyjnej marki.

 8. Pridem, przestań się idiotycznie zachowywać, waląc minusy na prawo i lewo, tylko może zastanów się, do czego one służą. A co do nowego patentu Sony. Pomysł oczywiście jest niby świetny, ale jak znam życie, to znowu zapomną, że dwie gałki analogowe tuż obok siebie to chory pomysł, sprawdzający się tylko na malutkich, żółtych łapkach ;)Calm – A czemu miałyby się nie zgadzać? Inna sprawa, że uniwersalny pad nie będzie miał raczej nic wspólnego z Nintendo, bo Wii mote to jednak trochę inna bajka, ale co MS miałby mieć przeciwko?

  • A czemu miałyby się nie zgadzać?

   Tak się tylko zastanawiam; taki xbox 360 nie lubi i w sumie nie ma zbyt dużo akcesoriów innych wytwórców niż MS, przede wszystkim chodzi mi o takie dodatki jak WiFi, karta pamięci, czy nawet HDD. Z drugiej strony takiego pada można porównać do uniwersalnego pilota do tv, więc dlaczego nie mogłoby zadziałać z uniwersalnym kontrolerem. Osobiście, tak jak już pisałem, podoba mi się pomysł i jeżeli pad łączyłby zalety kontrolerów Sony oraz MS to ja jestem bardzo na „tak”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here