Mimo to powołujemy się na wypowiedź przedstawiciela firmy, w której pracuje Pachter. Jest nim Edward Woo, który uważa, że wprowadzony niedawno na amerykański rynek model PS3 z dyskiem 80GB zostanie przeceniony. Jego cena ma spaść do poziomu tej, którą znamy z konsoli z mniejszym o 20GB dyskiem (499 dolarów zamiast 599). Do obniżki ma dojść w chwili, gdy z magazynów i sklepów znikną wszystkie „starsze” jednostki.

Sony już zdążyło powiadomić prasę o większym zainteresowaniu konsolą ze strony klientów po wprowadzeniu pierwszej obniżki ceny. Widać też (o czym pisaliśmy), że sprzęt ten coraz lepiej radzi sobie w Japonii i jednocześnie zmniejsza dystans do lidera rynku – Nintendo Wii. Czy faktycznie już niedługo zobaczymy tańsze PS3 w sklepach? Nie będziemy zgadywali. Zostawimy was jednak ze słowami Woo „Spodziewają się jej wszyscy. Byłaby to niespodzianka, gdyby obniżka nie nadeszła”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Jakby wypuscili porzadny soft, nie musieliby obnizac ceny. A my (w PL) nie mamy sie co nakrecac na obnizki . . . Predzej zapowiedza nowa wersje PS3 (albo 4) niz polskie kanaly dystrybucji zareaguja na obnizke.

  2. Krzyśku chyba PS3 nie zmniejsza dystansu do Wii, ale po prostu coraz mniej zostaje w tyle. O ile pamiętam z tamtego newsa pisałeś że na jednego Ps3 sprzedają się 4 Wii, a wcześniej było to 6. Wynika z tego, że to wciąż Wii ucieka tylko że coraz wolniej. Jednakowoż dystans cały czas się powiększa. Dopiero kiedy na 1 Wii zacznie przypadać więcej niż 1 PS3 to dystans zacznie się zmniejszać. . . Fizykę i matematykę miałem cholernie dawno, ale wydaje mi się, że w tej kwestii się nie mylę.

  3. Krzyśku chyba PS3 nie zmniejsza dystansu do Wii, ale po prostu coraz mniej zostaje w tyle.

    Z fizyki orłem nie byłem, ale czy skoro coraz mniej zostaje w tyle to tym samym nie zmniejsza dystansu dzielącego je?

  4. nie mam problemu z przecenami bo ps3 nabylem jako pierwszy klient w swoim miescie w dniu premiery. wiem jedno: gdy maszyna podstepnie mi padnie to i tak tego samego dnia pojde po nowa.

  5. A ja bym wolał usłyszeć o tańszych nagrywarkach Blue-Ray i nośnikach w cenie płyt DVD, bo co nam po obniżce konsoli PS3 skoro gry mają nadal chore ceny. Za cene 250 zł można kupic trzy znakomite kilkutygodniowe produkcje na PC.

  6. W sierpniu w sklepach „dla idiotów” PS3 byly po 1999pln . . . a te biadolenie o cenie PS3 jest nudne. Nie stac cie na PS3 . . . a gry, HDTV 27-32cale 720p(conajmniej) razem to kolejne 2000-3000pln,to niby co ?Lepiej grac dalej na PS2 w np. Valkyrie Profile 2 Silmeria albo inne nie zaliczone jeszcze gry a tych nie brakuje na rynku, a od marudzenia czlowiek robi sie upierdliwy.

  7. Krzyśku ale on nie coraz mniej zostaje w tyle tylko coraz wolniej traci (wciąż) dystans – właśnie o to mi chodzi. Czyli coraz bardziej się zbliża do momentu kiedy faktycznie zacznie zmniejszać dystans :)Dwóch humanistów gadających o fizyce. . . LOL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here