Im mniej sprzedanych Playstation 3 tym lepiej. Tak przynajmniej uważa Noboyuki Oneda, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Japoński koncern traci całkiem dużo pieniędzy na każdym sprzedanym egzemplarzu konsoli. Oneda wpadł więc na pomysł, by niezbyt rozchwytywane urządzenie stało się powodem do dumy.

Sprzedaż Playstation 3 wzrosła, ale zanotowaliśmy straty finansowe ze względu na strategiczną decyzję dotyczącą sprzedawania sprzętu poniżej kosztów produkcji. Tak naprawdę ponieważ liczba sprzedanych jednostek była niższa niż chcieliśmy strata była o wiele lepsza niż wstępnie zakładaliśmy” – twierdzi Oneda.

Ten sam człowiek powiedział też, że „wielka bitwa wciąż jest przed nami”. Mamy nadzieję, że chodzi o wielką bitwę w trakcie której podjęta zostanie strategiczna decyzja o obniżeniu ceny Playstation 3 w Europie i wydawaniu większej ilości dobrych gier na tę konsolę. Mimo wszystko gratulujemy sukcesu jakim jest odnotowanie „lepszych strat”. News powstał w oparciu o materiał opublikowany na łamach serwisu Next-Gen Biz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. No nie, nie mogę, nie wierzę. . . teraz to już jest z całą pewnością przykład wręcz masochistycznie skrajnego odwracania kota ogonem. Chyba już nic więcej w tym temacie nie da się wymyśleć. Choć po głębszej zadumie można jeszcze by napisać tak: „Im mniej sprzedanych gier i konsol tym lepiej dla gracza, ponieważ w ten właśnie znaczący sposób, wpływamy pozytywnie na zdrowie oczu naszego młodego pokolenia. ” Naprawdę, po tym tekscie już niewiele mnie chyba zadziwi. . .

  2. Nowe spojzenie na biznes „im mniejsza sprzedaz tym lepiej dla twojego biznesu”Coraz dziwniejsza forme PR prezentuja zagraniczne firmy. Moze cos w tym jest 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here