Ogłoszenie wydane przez SCi, właściciela firmy Eidos, trafiło już na giełdę w Londynie. Jego treść znajdziemy na łamach serwisu Next-Gen. Zarząd firmy potwierdza, iż rozpoczął bardzo wstępne dyskusje na temat możliwego wykupienia jej przez nieznanego jeszcze inwestora. Te wstępne rozmowy nie wiążą się jednak z żadną konkretną propozycją i w tej chwili nie możemy mieć pewności czy rzeczywiście SCi będzie miało nowego właściciela. Wkrótce mamy się spodziewać kolejnych informacji na ten temat.

Internetowe ptaszki ćwierkają, że do przejęcia firmy może dojść po zapłaceniu za nią około trzystu milionów euro. Za tę „garść drobnych” nabywca stanie się właścicielem praw do posługiwania się markami Deus Ex, Tomb Raider, Hitman, Kane&Lynch i Carmageddon. Będzie także miał duży wpływ na powstającą ekranizację przygód Agenta 47.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

    • Jak sie okaze ze kupi ich EA coby kontrolowac kolejnego konkurenta, to kupie swieczki, pogasze swiatla i zrobie zalobe.

      Zróbmy czarną mszę, żeby lucek „zajął się” EA ;)Na razie żadnych konkretów nie ma, że na 100% „towar jest sprzedany” więc spokojnie ;]

  1. Inwestorem o ktorym mowa w newsie jest najprawdopodobniej Ubisoft. Zainteresowanie wyrazili tez EA oraz Time-Warner. Z tych 3 ekip proponuje trzymac kciuki zeby EIDOS powedrowal do Ubisoftu. . . (fakt ze czesc udzialow Ubi jest w lapkach EA – ale tylko CZESC – lepiej zeby trafilo do nich niz do pozostalych 2 inwestorow)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here