Choć gry poświęcone łapaniu i rozwijaniu tytułowych stworów zapewne nigdy nie zostaną włączone do RPG-owego kanonu, to jednak grywalności nie sposób im odmówić. Doskonałym tego dowodem są wydane na DS-a blisko dwa lata temu Pearl i Diamond, które na pniu rozeszły się w kilku milionach egzemplarzy. Zapewne podobnie będzie z kolejną edycją Pokemonów, zatytułowaną Platinum. Nintendo ogłosiło, że jej europejskiej premiery możemy spodziewać się już 22 maja.

Osoby liczące na zupełnie nową grę ze świata pełnego dziwacznych stworzeń nie powinny się jednak zbytnio nakręcać. Platinum to tylko reedycja znakomitych Pearl i Diamond, wzbogacona o kilka dodatków.

Miejsce, w którym rozgrywa się akcja – Sinnoh – znacznie się oziębiło, tak wiec główni bohaterowie zupełnie zmienią swoje stroje. Ponadto, Platinum zawierać będzie kilka innych zmian w fabule względem oryginałów. Wymienione zostaną również niektóre animacje, a gracze, którzy w Diamond/Pearl zdołali złapać Pokemona Shaymina, będą mogli przenieść go do wersji platynowej i rozwinąć do formy Sky.

W Japonii gra studia Game Freak ukazała się już we wrześniu zeszłego roku. Amerykanie w Pokemon Platinum zagrają za nieco ponad miesiąc – 22 marca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here