Niech rękę do góry podniosą ci, którzy spodziewali się nadejścia takiej wiadomości. Nikt? Tak też myśleliśmy. Nie ukrywamy jednak, że i nas mocno zaskoczyła ta wiadomość, która lotem błyskawicy obiega cały internet. Dowiadujemy się z niej, że twórcy serii Halo – studio Bungie – na dziesięć lat związali się z Activision.

Zadaniem amerykańskiej korporacji będzie wydanie i dystrybucja wszystkich nowych gier Bungie, które będą bazowały na ich nowej własności intelektualnej. Już teraz mówi się, że twórcy Halo szykują duże uniwersum – grę akcji – na wiele platform sprzętowych. Szykuje się hit większy od przygód Master Chiefa? Tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo natomiast, że studio pozostanie niezależną firmą, do której należeć będzie stworzona przez nich własność intelektualna.Tylko tyle powiedziano na temat umowy podpisanej przez obie firmy.

Można jednak śmiało założyć, że dzięki Bungie, amerykańska korporacja stanie się jeszcze bogatsza. Pytanie jakie powinniśmy sobie jednak zadać brzmi – czy firma będzie się chciała podzielić środkami zarobionymi na nowym dziele amerykańskiego studia czy też za kilka miesięcy lub lat znów będziemy śledzili afery takie jak ta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here