Suszarka do włosów jest jednym z podstawowych narzędzi do ich stylizacji. Dzięki niej możemy wyczarować na głowie mnóstwo fryzur, ale możemy też po prostu wysuszyć włosy, gdy nie możemy poczekać, aż wyschną same. Panuje przekonanie, że suszarki niszczą włosy. Jednak wtedy, gdy wybierzemy dobry model, nie musimy obawiać się o ich gorszą kondycję!

W sklepach z AGD możemy znaleźć mnóstwo różnych modeli suszarek do włosów – kosztują od około 20 do nawet 500 złotych za te profesjonalne modele. Oczywiście, dobra suszarka nie musi kosztować nas fortuny. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej doborze. Podpowiadamy, jaki model będzie najlepszy!

Pełnowymiarowa czy przenośna?

Suszarki do włosów możemy podzielić zasadniczo na dwa rodzaje – to suszarki pełnowymiarowe, do użytku domowego, a także suszarki przenośne, często ze składanymi rączkami, które sprawdzają się w podróży czy na basenie.

Suszarki pełnowymiarowe mają najczęściej większą moc niż te przenośne. Są również większe, dlatego mogą wygenerować więcej powietrza i szybciej wysuszyć włosy. Są też wyposażane w bardziej zaawansowane funkcje, na przykład jonizacji, szeroką gamę temperatur do wyboru, różne dodatki, na przykład dyfuzor do włosów.

Zatem wtedy, gdy na celowniku jest tania i dobra suszarka do włosów, warto wybrać model pełnowymiarowy.

Jakie funkcje powinna mieć dobra suszarka?

Przede wszystkim powinna posiadać regulację temperatury – od zimnego nawiewu aż do tego ciepłego. Suszarnie włosów zimnym nawiewem nie niszczy ich tak bardzo jak ciepły nawiew. Wprawdzie cały proces trwa wtedy dłużej, ale włosy są zdrowsze.

Dobra suszarka powinna mieć też funkcję jonizacji – taką opcję znajdziemy w modelach kosztujących od około 80 złotych wzwyż. Jonizacja polega na produkowaniu ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie powstające w trakcie suszenia włosów. W efekcie włosy nie elektryzują się tak bardzo, są gładsze i lśniące.

Oczywiście, warto też zwrócić uwagę na detale – ergonomiczną rączkę, długość kabla, dodatki w zestawie jak końcówka koncentrująca, dyfuzor.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here