Kojarzycie konsolę TurboGrafx-16 z 1987 roku znaną w Japonii pod nazwą PC Engine? Cóż, konsola największy sukces odniosła własnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Na Zachodzie już nie szło jej tak dobrze. Może dlatego, że na przykład do Stanów Zjednoczonych konsola ta zawitała w dwa lata po swojej japońskiej premierze. Mimo to globalnie sprzedało się ponad 10 milionów sztuk tego urządzenia. Gry z PCE od pewnego czasu są już dostępne w japońskim PS Store teraz jednak także my, mieszkańcy Europy bedziemy mogli cieszyć się klasycznymi tytułami z TurboGrafx-16. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez niemiecką Die Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle (USK). Nie, nie bójcie się! Pod tą łamiącą języki nazwą kryje się po prostu organizacja ratingowa klasyfikująca gry na rynek naszego zachodniego sąsiada.

Poniżej znajdziecie listę gier opublikowaną przez USK. Ciekawe ile przyjdzie nam zapłacić za te gry?

Bonk’s Adventure

New Adventure Island

World Sports Competition

Victory Run

Soldier Blade

Dungeon Explorer

Super Star Soldier

Alien Crush

Neutopia

Bomberman ’94

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. E tam, najlepiej niech rzucą Snatchera na PSN/XBL. Najlepiej w wersji z MegaCD, bo ta na PC Engine była biedniejsza. Będzie okazja, by przejść jeszcze raz ; )

  2. Nie to ze stare gry nei sa dobre, ale kurde, ewidentnie widac ze chodzi wylacznie o kase. Odswiazaja jakies mega suchary, ktore 15-20 lat temu byly OK, ale dzis to juz lekka przesada. Zeby chociaz wlozyli w to odrobine wysilku i jakos grafike odswiezyli, poprawili udzwiekowienie. Ale nie, lepiej jest dawac jakies starocie i brac za to kilka eurosow. Czysty zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here