Twórca Wikipedii poinformował, że jego nowa firma Wikia pracuje nad wyszukiwarką internetową, która stanowić ma konkurencję dla Google’a. W sieci pojawił się również screenshot, przedstawiający nowy system, który opierać się ma na opinii użytkowników, a nie algorytmach. Wikia zebrała od inwestorów ponad 4 miliony dolarów, które prawdopodobnie zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Wikiasari. Wśród inwestorów znalazł się m.in. popularny sklep internetowy Amazon. Niewykluczone również, że w projekt zainwestował Google, który wspiera swoją mocą obliczeniową Wikipedię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Nieeee. . . takie coś się nie uda, wiekszość ludzi szukając czegoś odruchowo wbija adres google.pl małe szanse powodzenia ale cóż zobaczymy. . .

  2. Tiaaa. . . kiedyś wszyscy wbijali w adres Altavista. com i jakoś sobie nie mogli wyobrazić, żeby dziwny „google” mógł się przyjąć. W Internecie wszystko jest możliwe, i jeżeli produkt będzie oferował jakieś unikatowe rozwiązania – to przed nim przyszłość. Pamiętajcie, że za tym projektem stać będzie ogromna społeczność Wiki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here