Wygląda na to, że brak speca od PR w dziale PlayStation otworzył języki ludziom z Sony. Na temat nowej konsoli wypowiedział się m.in. szef Sony w Irlandii i sam przewodniczący, Sir Howard Stringer.

A było to tak – małe, niemieckie studio Crytek najpierw stworzyło świetny silnik CryENGINE, a później na jego podstawie oparło bestsellerowego Far Cry. Grę wydał Ubisoft i był z niej bardzo zadowolony.

Ale gdy Francuzi już zaryzykowali i okazało się, że Far Cry jest wielkim sukcesem, inne firmy postanowiły skusić Niemców dużą kasą – konkretnie chodzi o Electronic Arts, które wie, jak korzystać z doświadczeń innych. W efekcie gra Crysis jest tworzona przez Crytek właśnie dla EA.

Na szczęście Ubi nie stoi na straconej pozycji – jak wczoraj poinformowano, firma właśnie przejęła prawa do nazwy Far Cry oraz oryginalnego CryENGINE. Już zapowiedziano, że technologia będzie rozwijana i rozbudowywana przez inne studia oraz że w przyszłości na pewno zobaczymy kontynuację Far Cry.

Przykład Championship Managera pokazuje, że nie samą marką człowiek żyje, ale z drugiej strony taki Aliens vs Predator był tylko odrobinę gorszy od Rebellionowego oryginału. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie z FaKrajem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here