Najnowsza wersja systemu operacyjnego PlayStation 3 nosi numerek 2.50. Jedną z najważniejszych rzeczy, które ma ona wprowadzić, jest wsparcie dla oficjalnego headsetu PS3, działającego za pośrednictwem technologii Bluetooth. Usprawnienie owo stworzone zostało głównie z myślą o nadchodzącym SOCOM: U.S. Navy Seals.

Poza tym, kolekcjonerzy Trofeów już mogą cieszyć się na myśl, że Sony ciągle ma w planie usprawniać ten element PlayStation Network. Teraz dzielenie się swoimi osiągnięciami oraz porównywanie ich z tym, co też ciekawego udało się zdziałać naszym kolegom ma być znacznie łatwiejsze i bardziej przejrzyste.

Jeżeli o wygodę użytkowania chodzi, to japońska firma za pośrednictwem FW 2.5 ma zamiar usprawnić jeszcze kilka elementów. Pośród niewielkich, acz z pewnością polepszających działanie pewnych funkcji zmian, znajdą się między innymi takie „ficzery”, jak automatyczne wyłączanie konsoli po zakończeniu ściągania, dzielenie nagrań wideo na sceny albo robienie zrzutów ekranowych w co poniektórych tytułach.

W najbliższym czasie nowego softu dla swojej konsoli spodziewać mogą się również posiadacze PlayStation Portable. Ten opatrzony będzie cyfrą 5 i najważniejszą nowością, jaką ma wprowadzić bez wątpienia jest pełny dostęp do PS Store z poziomu konsolki. Poza tym, facelifitngu doczekać ma się XMB. Liczyć można też na wprowadzenie pełnoekranowej wirtualnej klawiatury.

Pełny zakres zmian możecie znaleźć na oficjalnym blogu PlayStation. Nas jednak bardziej niż nowy Firmware interesuje premiera PlayStation HOME, która być może nastąpi już w listopadzie. Ale na ten temat, póki co, Sony milczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBranżowy kosmonauta
Następny artykułDemo Hell’s Highway na XBL

6 KOMENTARZE

  1. Taaaaaaak – wyłączanie konsoli po zakończeniu ściągania! Jak to przeczytałem, od razu zrobiło mi się lepiej – na coś takiego czekałem od dawna. Bo ile można czatować przy konsoli i czekać, aż ściąganie się skończy, by móc na koniec wyłączyć sprzęt? 😉

  2. czytając listę usprawnień zastanawiam się czy sony nie miało czasu przygotować odpowiedniego software przed wydaniem konsoli? aż tak bardzo im się spieszyło z pojawieniem się na rynku że wydali taki bubel?

  3. whateva- nie dałem minusa, ale pomyśl- Sony przynajmniej nie zmienia od początku podst. menu, co powiesz w takim razie o M$?Dla mnie ulepszenia są w porządku, chociaż mam nadzieję na większe bonusy, pełna cyferka zobowiązuje. Jedno jest pewne- nie będzie już pomyłki jak z 3. 00 (z tego, co pamiętam:)

  4. ringod – a czemu sony nie dało tego wszystkiego od początku? przecież większość tych „bajerów” była już od ponad roku dostępna w xbox 360. Czy aż tak trudno było przeprowadzić jakieś badania rynku i stwierdzić które funkcje są lubiane bardziej a które mniej i wprowadzić je domyślnie do oprogramowania swojej własnej konsoli. Trzeba było na to czekać kolejne półtorej roku?A co mam powiedzieć o MS? że nowy dashboard wyjdzie? widziałem filmiki zapowiada się ciekawie, zwłaszcza opcje tzw „socjalne” npi płynne przechodzenie z rozmowy do grania itp. Jednej opcji jakiej mi brakuje to obsluga partycji więszkych niż 4gb ale z tym sobie można dać radę udostępniając pliki w wmp. A to że nowy dashboard będzie zupełnie inny od istniejącego . . mnie nie przeraża . . lubie nowinki . . w końcu jestem informatykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here