W miniony czwartek wyemitowany został drugi odcinek popularnego w Stanach Zjednoczonych serialu Science-Fiction Battlestar Galactica. Czyżby TVP2 wracała do swojej tradycji emisji serialui SF? Trend ten został zapoczątkowany przed laty seriale EARTH: Final Conflict, którego Dwójka wyemitowała dwa pierwsze sezony. Niedzielne wieczory przyciągały przez telewizory sporą rzeszę fanów dobrego kina SF. Coś jednak się zepsuło i na dobrych kilka lat zdecydowano się zaprzestać emisji seriali Science-Fiction. Dlaczego? Tego nigdy się nie dowiemy!

Jest to jednak nieistotne, gdyż od dwóch tygodni właśnie na antenie TVP2 emitowany jest serial Battlestar Galactica, a mianowicie jego pierwszy sezon. Jest to drugie pozytywne zaskoczenie ze strony Telewizji Polskiej – rok temu zaczęła ona bowiem emisję pierwszego sezonu LOST – ZAGUBIENI (obecnie emitowany jest drugi sezon tego świetnego serialu na antnie TVP1). Wszystko wskazuje na to, że zmiany w TVP idą na lepsze – przynajmniej z perspektywy miłośników seriali SF.

A o czym opowiada Battlestar Galactica? Cytując za TVP2 jest to opowieść s/f, remake serialu o tym samym tytule z 1978 r. Opowiada o tym, jak ludzie mieszkający w dwunastu koloniach Kobolu stworzyli Cylony – inteligentne maszyny o humanoidalnych kształtach, które służyły im za siłę roboczą. Ale wkrótce wybuchł wśród nich bunt, który przekształcił się w wojnę między ludźmi i maszynami. W końcu udaje się jednak zażegnać konflikt i zostaje podpisane zawieszenie broni. Cylony wycofują się na własną planetę. Słuch o nich ginie. Jednakże cyborgi nie marnują czasu i ewoluują do bardziej ludzkiej formy, tworząc syntetyczne modele biomechaniczne.

Ich dążeniem jest zniszczenie gatunku ludzkiego, o czym nie wiedzą mieszkańcy Kobolu. 40 lat po podpisaniu tamtego rozejmu Cylony przystępują do podstępnego ataku na rodzaj ludzki. Cyloński pościg depcze po piętach uciekającej armadzie kolonialnych statków. Niespodziewane zaginięcie jednego z nich rzuca nowe światło na strategię wroga.

Valhalla gorąco poleca Battlestar Galacticę wszystkim swoim czytelnikom, którzy do tej nie mieli okazji obejrzeć ani jednego odcinka. Poinformujemy jedynie, że w USA miesiąc temu ruszył trzeci sezon tego serialu i wszystko wskazuje na to, że osiągnie on równie wielki sukces jak jego dwa poprzedniki! Zapraszamy w najbliższy czwartek o 23:20 do TVP2!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

  1. Widok wchodzacego w atmoswere Battlestara i po chwili znikajacego po zuyiu FTL. . . bosko! Exodus part 2, zapamietajcie a jak w TVP jedzie 2 seria to scena walki w odc Ressurection ship hmm. . . ;]

  2. Obejrzałem pierwszy odcinek i było fajnie. Niestety na dłuższą metę produkcja ta nie zagrzała u mnie miejsca ze względu na swoją formę. Wolałbym jeden film trwający 24 godziny niżeli 24 odcinki po godzinie co tydzień. I dlatego nie oglądam żadnych seriali, chyba, że na jakiś trafię skacząc po kanałach. Pozdrawiam.

  3. rybisiu—> święta racja 🙂 nawet napisałem kilka maili z bluzgami do TV4 po tym jak wstrzymali emisję Family Guy. A Galactica całkiem fajna, trochę przypomina tego filmowego Wing Commandera, ale trzeba przyznać, że udało się zachować klimat oryginału (oglądałem w szwabskiej TV wiele, wiele lat temu), dodając trochę nowoczesności w warstwie wizualnej i w scenariuszu. Czwartki wieczorem mam już zarezerwowane. Ehh, żeby jeszcze trójka wznowiła Czerwonego Karła, to by było coś. . . najlepszy serial SF jaki powstał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here