„Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA” to tytuł najnowszego singla młodego szwedzkiego DJ’a, Jonasa Altberg’a, od paru miesięcy znanego na całym świecie jako Basshunter. Nie wspominalibyśmy o tym, gdyby nie specyficzna tematyka jaką 21-letni muzyk podejmuje w swoich utworach.

Teledysk, zgodnie z tytułem, pokazuje grupę dwudziestolatków zamkniętych w ciemnym pokoju i grających między sobą w Warcraft III. Video rozpoczyna się od słów matki jednego z nich – „Jedyna rzecz jaką robicie całymi dniami to siedzicie na Ventrilo i gracie w DotA”, po czym rozbrzmiewa chwytliwy elektroniczny kawałek mający wielkie szanse na to, aby stać się kolejnym przebojem.

„Siedzimy na Ventrilo i gramy sobie w DotA / pushujemy, ownujemy, przeciwnikami manipulujemy” – powtarza przez cały utwór wokalista. „Biegamy, creepujemy, przeciwników usypiamy.”

DotA to skrót od „Defense of the Ancients”, popularnej mapy multiplayer do gry Warcraft 3, w której zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika przy użyciu dostępnych bohaterów. Z kolei Ventrilo to popularny program do wieloosobowej komunikacji głosowej przez Internet używany przez graczy.

W teledysku zobaczyć można również zdjęcia z jednego z największych LAN Party na świecie, Dreamhack, który odbywa się co pół roku w Szwecji.

Basshunter popularność w Internecie zdobył kilka miesięcy temu, kiedy ukazał się jego debiutancki singiel zatytułowany „Boten Anna”. Tekst utworu opowiadał o ircowym bocie o imieniu Anna, który „chronił nasz kanał przed spamerami i takeoverami”, a który w końcu okazał się być prawdziwą dziewczyną. Ku wielkiemu zaskoczeniu samego autora, kawałek natychmiast stał się wielkim hitem w Skandynawii, a Jonas niemal codziennie zaczął występować w klubach na całym półwyspie.

Basshunter sam określa swoją muzykę mianem eurodance, ale inni kwalifikują ją do hard dance. Wszystkie swoje utwory DJ tworzy na domowym komputerze w programie Fruityloops. Zaczął w 1999 roku, a swój pierwszy album zatytułowany „The Bassmachine” wydał poprzez swoją stronę internetową w 2004 roku.

W kwietniu tego roku podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Warner Music i jej nakładem niedawno ukazał się jego nowy krążek pt. „LOL „.

Nowy teledysk Basshuntera wraz z polskim tłumaczeniem można obejrzeć pod adresem http://basshunter.m0o.eu/dota/index_pl.php.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNinja Gaiden na PlayStation 3
Następny artykułGTA na Wii?

10 KOMENTARZE

  1. OMFG! Niemyślałem, że dożyję czegoś takiego. O. o Sam teledysk mi się średnio podoba, bo za owym gatunkiem muzycznym nie przepadam. 🙂 No ale temat rządzi!. xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here