Serwis GamesIndustry Biz donosi o najnowszej „zdobyczy” Warner Bros. Home Entertainment. Jest nią studio Traveller’s Tales i jego spółka matka TT Games. Są to twórcy pozycji przenoszących nas do świata klocków LEGO. W tej chwili Traveller’s Tales pracuje nad kolejnymi dwiema pozycjami tego typu. Są to Lego Batman i Lego Indiana Jones.

Nie znaleźliśmy niestety żadnych danych na temat kwoty, za którą wykupiono obie firmy. Wiemy tylko, ze Warner Bros. jest bardzo zadowolone z tego interesu. W imieniu studia wypowiedział się Barry Meyer: „TT Games cieszy się sporym szacunkiem w branży deweloperskiej i wydawniczej. Jednocześnie studio ma na koncie wiele sukcesów. Firma idealnie do nas pasuje i (jej przejęcie przyp. red.) jest dobrym krokiem dla Warner Bros; które rozwija się i zaznacza swą obecność na rynku gier”.

Po przejęciu TT Games zachowa swoją nazwę. Warner Bros. nie planuje restrukturyzacji firmy – osoby zatrudnione w niej mają zachować swoje stanowiska. Studio ma w dalszym ciągu pracować nad tytułami, które w nazwie będą miały słowo Lego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. O boze. Jak zobaczylem tytul, to juz pomyslalem, ze chodzi o Take Two Games i zastanawialem sie, jak to mozliwe, ze taka transakcja w ogole doszla do skutku. Na szczescie chodzi o inne TT. Uff. . . 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here