Fani gry The Withcer tworzą wraz z zespołem developerskim encyklopedię wiedźmińską, której nazwa brzmi WitcherWiki. Jej zadaniem będzie dostarczenie wszelkich potrzebnych informacji o świecie, jak również wykreowanie pewnej wizji mapy, która obejmie cały świat wykreowany przez genialnego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego.

Encyklopedia będzie tworzona na zasadzie popularnej Wikipedii. Jest to ciekawe podejście, dzięki któremu każdy będzie mógł wpłynąć w pewnym stopniu na popularne uniwersum Wiedźmina. Z drugiej strony jest to pewne zagrożenie, bo WitcherWiki sponsoruje CDProjekt. Co z obiektywnością?

Jedno jest pewne – dobrze, że podejmowane są akcje, dzięki którym zarówno gra (choć do premiery jeszcze daleko) jak i powieść Sapkowskiego promowane są jako swoiste legendy.

Oficjalne otwarcie WitcherWiki nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu. Pisząc te słowa mogę śmiało stwierdzić, że nie tylko wiedźmińska encyklopedia narodzi się wtedy dla publiki, ale również portal Valhalla stanie przed Wami otworem – czyli przyszły tydzień to czas iście historyczny!

Dodam jeszcze na koniec, że od dziś mogę nazywać się współtwórcą encyklopedii, jako że dodałem swoją wizję opisu dotyczącą złotego smoka – Villentretenmerth’a zwanego również Borch’em Trzy Kawki 😉 Po więcej informacji zapraszam Was na stronę wiki.thewitcher.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here