Na podstawie głosów zebranych w otwartej, internetowej ankiecie, TIME ułożył listę stu najbardziej wpływowych osób w 2009 roku. Nie myślcie jednak, że składa się ona wyłącznie z polityków, bogatych biznesmenów, czy arabskich szejków pławiących się w ropie naftowej. Nie zabrakło tu bowiem miejsca dla Oprah Winfrey, a zwycięzcą został Christopher Poole, założyciel 4chan.org. Jego wyższość musieli uznać nawet Gordon Brown, Władimir Putin, czy Barack Obama. Nie obyło się jednak bez afer – użytkownicy popularnej witryny stworzonej przez Poole'a w 2003 wspólnymi siłami złamali zabezpieczenia ankiety, we własnym gronie decydując o tym, jakie nazwiska powinny widnieć u szczytu listy. Mimo tego, sam TIME nie zakwestionował wyników głosowania.

A co jest dla nas, graczy, interesującego w liście sporządzonej przez magazyn? Ano obecność na niej braci Sama i Dana Houserów. Poświęconą im notkę sporządził producent kultowego serialu The Simpsons, Matt Selman. Wyraził w niej swój podziw dla pracy wykonanej przez rodzeństwo odpowiedzialne za stworzenie Grand Theft Auto – niezwykłej parodii amerykańskiej kultury.

Oczywiście ankiety internetowe, w których udział wziąć może każdy, to niezbyt dobry wyznacznik czyichś wpływów, ale miło wiedzieć, że ludzie tak bardzo cenią sobie wysiłek Houserów. Przy tej okazji, warto przypomnieć również, że dwa lata temu w głosowaniu TIME'a zwycięzcą okazał się nikt inny, jak Shigeru Miyamoto – żywy symbol elektronicznej rozrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here