Warto przypomnieć, że ostatnia oficjalna obniżka ceny białej konsoli ze stajni Microsoftu miała miejsce całkiem niedawno – we wrześniu bieżącego roku. Dzięki temu, na dzień dzisiejszy sugerowana cena konsoli w naszym pięknym kraju waha się od 669-ciu złotych za najsłabiej wyposażą wersję, czyli Arcade, do 1099-ciu PLN za czarnego Xbox 360 Elite, z kablem HDMI oraz dyskiem twardym 120 GB. Szczególnie ta pierwsza opcja wygląda kusząco, kiedy pod uwagę weźmiemy ceny konkurencyjnych konsol.

Wszystko jednak wskazuje na to, iż osoby dla których najnowszy Xbox wciąż jest za drogi, kolejnej obniżki w tej generacji mogą się już nie doczekać. Wypowiedzi na ten temat udzielił Stephen McGill, prezes brytyjskiego oddziału MS, odpowiadającego właśnie za ich konsolę. Oczywiście ostatnio obniżyliśmy cenę, miało to miejsce dlatego, że mogliśmy przenieść redukcję kosztów produkcji prosto na konsumentów. Mamy teraz świetną cenę. Nie przypuszczam, by miała ona jeszcze spaść w ciągu wielu, wielu przyszłych lat. zapowiedział McGill.

Oczywiście, „wiele lat” to bardzo względne pojęcie, zapewne w dużej części uzależnione od tego, jak na obecną cenę Xboksa 360 zareaguje konkurencja. Nie ma co się jednak dziwić Microsoftowi, zważywszy na to, że ich sprzęt choćby od takiego PlayStation 3 dzieli w tej chwili cenowa przepaść.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. „Mamy teraz świetną cenę. Nie przypuszczam, by miała ona jeszcze spaść w ciągu wielu, wielu przyszłych lat. „Ciekawe jak długo będą jeszcze zwlekać z wydaniem nowej konsoli. . . Mam dziwne przeczucie, że MS zrobi to jako pierwszy z producentów.

  2. Nawet nie 700, nawet nie oficjalne 669zł. W epmikach w Krk mona kupić w cenie 609-629zł. A w pewnym katowickim sklepie internetowym widziałem za 579zł. I myślę, że pomimo tej oficjalnej propozycji, ceny utrzymają się na poziomie 600-650zł.

  3. Wszystko fajnie tylko gdyby gry kosztowały nie całą 100-wkę to było by fajnie. Nie podoba mi się również to, że konsola jest złamana przez piratów i trzeba uważać by np. na allegro.pl nie kupić przypadkiem przerobionej konsoli. Jak wiadomo może się to skończyć „zbanowaniem” konsoli a to już nie jest fajne.

  4. Zbanowaniem o ile wiem konczy sie granie na piratach, a nie na przerobionej konsoli (choc zaznaczam, ze moge byc w bledzie, bo nigdy mnie to jakos szczegolnie nie interesowało), a jak ktoś tak robi, to i tak go gra on-line nie interesuje w przypadku X0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here