W trakcie trwających właśnie w Las Vegas targów CES (Consumer Electronics Show) Microsoft ogłosił kilka faktów dotyczących swojej nowej konsoli. I tak, okazuje się, że z usługi Xbox Live korzysta już ponad pięć milionów graczy (co druga osoba, która zdecydowała się na zakup konsoli). Dziennie dzięki niej wysyłanych jest ponad dwa miliony wiadomości a jednocześnie ściągnięto ponad dziesięć razy tyle plików. Samych 360tek udało się już na całym świecie sprzedać ponad dziesięć milionów a średnio każdy ich użytkownik nabył ponad pięć gier.

Powodem do dumy dla Microsoftu jest tu szczególnie świetnie oceniany Gears of War, którego w ciągu dwóch miesięcy sprzedano w prawie trzech milionach egzemplarzy! Naszą recenzję tego tytułu możecie przeczytać tutaj.Okazało się również, że odtwarzacz HD-DVD, który można nabyć jako przystawkę do konsoli jest najlepiej sprzedającym się czytnikiem filmów tego typu.

Jednocześnie gigant z Redmond wyznaczył sobie listę celów na bieżący rok. Zamiarem firmy jest podbicie liczby wysłanych do sklepów (nie sprzedanych) konsol do 13-15 milionów i zwiększenie liczby użytkowników usługi Live o milion osób do połowy roku. Ponadto, co szczególnie powinno cieszyć nas graczy, na liście tytułów oczekujących na premierę znajdują się takie hity jak: Project Gotham Racing IV, Bioshock, Mass Effect, Lost Planet, Forza Motorsport 2, Assassin's Creed, Grand Theft Auto IV, Halo 3, Shadowrun, Guitar Hero 2, Crackdown czy Too Human – wszystko to jeszcze w tym roku!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here