Jak donosi serwis GamesIndustry Biz z Xfire korzysta już ponad osiem milionów osób. Wiadomości tej towarzyszy garść statystyk pozwalających sprawdzić w co dokładnie najbardziej lubimy grać i kto w ogóle gra. Dla nas wiadomość ta jest jeszcze ważniejsza ponieważ to właśnie użytkownicy z Europy stanowią większą część społeczności korzystającej z programu. Ponad 60% całkowitej liczby użytkowników Xfire mieszka w Europie a pozostałe 40% w Ameryce Północnej.

Statystyki mówią iż najczęściej i najwięcej gramy w World of Warcraft. W sumie jest to 440 tysięcy godzin każdego dnia. Na drugim miejscu znalazł się tryb sieciowy w Call of Duty 2 (173,355 godzin) a na trzecim Counter-Strike: Source (158, 714 godzin). Wśród gier MMO na drugim miejscu znalazł się Guild Wars (59,199 godzin). Wśród popularnych gier, które nie posiadają trybu wieloosobowego wymieniono The Elder Scrolls IV: Oblivion oraz Football Manager 2007. W ich przypadku ciężko jednak mówić o wielkiej popularności. Wśród użytkowników programu znajdziemy mniej niż dziesięć tysięcy osób bawiących się każdym z tych tytułów. Autorom Xfire gratulujemy sukcesu jednocześnie czekając na kolejne dobre wieści na temat ich dzieła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Polecam ten program. Nie tylko można sprawdzić, w co nasi znajomi (i opcjonalnie ich znajomi) w tej chwili grają, ale również rozmawiać z nimi w trakcie gry bez potrzeby zwijania jej oraz automatycznie dołączyć się do serwera, na którym grają (jeśli oczywiście posiadamy daną grę). Wszystko to wykonane całkiem zgrabnie.

  2. Moze sie rejestruja, ale bez przesady. . . Ten badziew jest po prostu na sile wciskany podczas intalacji wielu pozycji i tyle. Tak jakby juz nagle MSNa, ICQ, AOLa i innych Yahoo nie bylo. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here