Zestaw słuchawkowy

Podczas jazdy samochodem absolutnie nie powinno się rozmawiać przez telefon komórkowy. Wtedy zmniejsza się nasza czujność, skupiamy się bardziej na samej rozmowie niż na prowadzeniu samochodu, prowadzimy wyłącznie jedną ręką, przez co łatwo doprowadzić do katastrofy. Jeśli musimy kontaktować się z innymi osobami w samochodzie musimy zakupić odpowiedni zestaw słuchawkowy, który umożliwi nam komfortowe oraz bezpieczne podróżowanie podczas rozmów telefonicznych.

Polecane zestawy słuchawkowe

NAJLEPSZY WYBÓR DO 50 PLN

Jabra BT2046

NAJLEPSZY WYBÓR DO 100 PLN

Plantronics Explorer 10

NAJLEPSZY WYBÓR DO 150 PLN

Plantronics M55

Zalety zestawu słuchawkowego

Zestaw słuchawkowy umożliwia nam odbieranie połączeń przychodzących z naszego telefonu. Nie polecany jest osobom, które same często telefonują, ponieważ nie ma możliwości przeglądania książki telefonicznej ani wprowadzania numeru.

Zestaw ten zapewnia nam dyskretne prowadzenie rozmowy w samochodzie, tak jak przez telefon – nie musimy ustawiać trybu głośnomówiącego, dzięki czemu pozostali pasażerowie nie słyszą o czym rozmawiamy.

Większość zestawów wyposażone jest w funkcję bluetooth – jest to rodzaj bezprzewodowej technologii, która zapewnia nam wygodniejszą rozmowę. Charakteryzują się dobrą jakością konstrukcji i rozmowy – nie przerywają połączeń i zapewniają komfortowy dialog.

Rodzaje zestawów słuchawkowych

Możemy zdecydować się także na przewodową słuchawkę do telefonu, jest to najtańsza opcja – kosztuje około 60 złotych, jest to jednak mniej praktyczne rozwiązanie, ponieważ ogranicza nas kabel. W dłuższej podróży mogą nas także uwierać w uszy. Bezprzewodowe modele wystarczy umieścić w uchu i już można swobodnie prowadzić rozmowy.

Wyróżniamy także zestawy Bluetooth, które są bezprzewodowe. Umieszczamy je na małżowinie i włączamy w stan czuwania – jeśli dzwoni nam telefon wystarczy nacisnąć przycisk na słuchawce, by zostało ono odebrane. Pamiętajmy, aby w naszym telefonie także włączyć opcję Bluetooth.

Zestawy bezprzewodowe są o wiele wygodniejszym rozwiązaniem – nie powodują dyskomfortu ponieważ są praktycznie niewyczuwalne na uchu, umożliwiają też najlepszy poziom głośności podczas rozmowy.

Są to urządzenia niezbyt drogie – dobrej jakości bezprzewodowy zestaw słuchawkowy kosztuje około 100 złotych, a także uniwersalne, ponieważ można stosować je w każdym telefonie, który posiada Bluetooth, dlatego cieszą się tak dużym powodzeniem.

Zestawy słuchawkowe Bluetooth redukują szumy otoczenia, a także poprawiają jakość głosu, możemy korzystać z nich nie tylko w samochodzie, są one zasilane na baterie, musimy więc regularnie je ładować.

Niemal każdy zestaw oprócz głośnika posiada mikrofon, do bezprzewodowego wykonywania połączeń umieszczony został na słuchawce specjalny przycisk, który jest wielozadaniowy: umożliwia odbieranie połączeń, ich kończenie, niekiedy ponowne wybieranie numeru, a także uruchomienie w telefonie wybierania głosowego. Większość słuchawek posiada również dwa dodatkowe przyciski – jeden odpowiada za regulację dźwięku, drugi natomiast to wskaźnik diodowy, który wizualnie informuje nas o stanie słuchawki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu słuchawkowego?

Niezwykle istotne są następujące kwestie:

  • Mikrofon – jest on najważniejszym elementem słuchawki, musi charakteryzować się dobrą głośnością, odczujemy to zwłaszcza przy rozmowie w głośnym otoczeniu.
  • Komfort użytkowania – słuchawka musi być wygodna, niewielkich rozmiarów, lekka, wykonana z dobrej jakości tworzywa oraz trzymająca się na małżowinie. Istnieją na rynku słuchawki, które posiadają bardzo oryginalny wygląd, często jednak w takim przypadku płacimy za niego, nie za jakość.
  • Żywotność baterii – słuchawki zasilane są z wbudowanego akumulatora, tańsze urządzenia oferują nam dosyć słabą baterię, oznacza to konieczność częstego ładowania, co może być uciążliwe dla właściciela zestawu. Droższe zestawy posiadają trwalsze baterie, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się z jej korzystania. Zwykle bateria starcza na kilkugodzinną rozmowę lub kilkanaście dni pracy w trybie czuwania. Do niektórych zestawów dołącza się wygodne ładowarki biurkowe lub samochodowe.
  • Musimy koniecznie wybierać zestaw słuchawkowy, która ma opcję redukcji szumów, dzięki czemu wszystkie przeprowadzone rozmowy będą wyraźne i dobrej jakości.
  • Słuchawka musi mieć żelową lub gąbczastą wkładkę, którą umieszczamy w uchu, dzięki czemu wyciszymy wszelkie hałasy oraz zwiększymy swoją wygodę.
  • Przyrząd musi być idealnie dopasowany do naszego ucha, w innym przypadku będzie spadał nam z ucha, co może okazać się bardzo uciążliwe.

Swoboda i komfort użytkowania

Jeśli liczy się dla nas pełna swoboda podczas rozmów telefonicznych lepiej, jeśli zdecydujemy się na bezprzewodowy zestaw – kable znajdujące się w przewodowych słuchawkach mogą nam się plątać i przeszkadzać w prowadzeniu samochodu, a brak kabla zapewnia nam pełny komfort.

Zależy też czy wybieramy się na dłuższą trasę, czy też krótszą. Jeśli droga nie jest zbyt długa przewodowy zestaw słuchawkowy może okazać się lepszą opcją, a także tańszą, natomiast daleka trasa wymaga bezprzewodowego zestawu słuchawkowego.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here