Nie jest on bezpośrednio związany z grami, ale oczywistym jest, że bez systemu operacyjnego na pececie nie uruchomicie żadnego tytułu. Warto więc zapoznać się z oficjalnym cennikiem Microsoftu, który zdradził ile przyjdzie nam zapłacić za ich najnowsze (dobrze zapowiadające się) dzieło – Windows 7.

W przypadku zestawu podnoszącego poprzedni OS amerykańskiej korporacji do najnowszej wersji sugerowane ceny detaliczne na rynku amerykańskim wyglądają następująco:

•Windows 7 Home Premium (Upgrade): $119.99
•Windows 7 Professional (Upgrade): $199.99
•Windows 7 Ultimate (Upgrade): $219.99

Kwoty te opublikował serwis IGN, który jednocześnie podał ile zapłacimy za pełną, pudełkową (nie OEM) wersję Windows 7. Amerykanie w dniu premiery na poszczególne wersje tego systemu operacyjnego wydadzą:

•Windows 7 Home Premium (Full): $199.99
•Windows 7 Professional (Full): $299.99
•Windows 7 Ultimate (Full): $319.99

Jak widać tragedii nie ma. Szczególnie atrakcyjną cenę „przyklejono” do pełnej domowej wersji „Siódemki”. Warto się jednak zastanowić ile zapłacimy za Windows 7 w pięknym kraju leżącym nad Wisłą. Wysłaliśmy w tej sprawie maila do rodzimego oddziału Microsoftu. Jeśli otrzymamy odpowiedź to oczywiście się nią podzielimy.

Na koniec chcemy was spytać o legalność waszych Windowsów. Obiecujemy, że nikt nie będzie was ścigał za udzielone odpowiedzi. Chcielibyśmy dowiedzieć się czy macie w domu oryginalne wersje któregokolwiek systemu operacyjnego Microsoftu i czy zamierzacie kupować legalne wydanie Windows 7. Dajcie nam znać.

Aktualizacja: Na naszego maila odpowiedział Piotr Kaniowski Technology PR Specialist w polskim oddziale firmy Microsoft. Oto co miał do powiedzenia na temat ceny Windows 7 w naszym kraju: „Prawdopodobnie cenny w zależności od wersji będą kształtowały się podobnie jak w przypadku systemu Windows Vista albo będą ciut niższe.„.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. XP na dziś jest najlepsze – czy to home, czy pro. W domu nie widzę potrzeby pro – w końcu niewielu z nas ma pozakładane domeny w domach ;)Co do „7”. Dopóki nie zmienię kompa, nie zamierzam robić upgrade, zwłaszcza, że cena w PL będzie jakaś koszmarna (stawiam 500-600 zł). Nowy komp – to co innego. Pewnie już uciągnie „7”, a i zaczną się pojawiać programy tylko pod vista/7.

  2. Nadal twierdzę że nie ma obecnie nic lepszego niż Windows MX7f, testowałem już wiele modyfikowanych okienek i te są zdecydowanie najlepsze. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać że posiadam płytkę z XP Home (dali to wziąłem, napędu nie widziała). Obecnie waham się nad wypróbowaniem RC1 ale to jednak 3GB instalki z hakiem i chyba 25GB miejsca na dysku (RC1 to tak jakby wersja Ultimate, tyle że bez wirtualnego XP). PS. ) Ciekawe czy ,,7’’ będzie podatny na wenę twórczą zdolnych ,,fanów’’ 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here