Folia ochronna na telefon

Właściwa ochrona ekranu oraz obudowy smartfona to pierwszy krok, jaki należy podjąć po zakupie nowego aparatu. Folia ochronna na telefon nie tylko zapobiega nieestetycznym rysom, spowodowanym codziennym użytkowaniem sprzętu, ale także chroni go przed uszkodzeniem w momencie upadku na twardą powierzchnię. Rynek telefoniczny oferuje kilka rozwiązań, mających na celu zabezpieczenie naszego smartfona. Jednym z najpopularniejszych jest folia ochronna. Czym kierować się w wyborze i jak ją założyć na ekran telefonu?

Po co zakładać folię ochronną na telefon?

Podejmując decyzję o zastosowaniu folii na ekran telefonu, musimy mieć świadomość, że ochrona przed uderzeniem w tym wypadku nie jest szczególnie wysoka. Oczywiście jest to w pewnym stopniu zabezpieczenie, jednak bez porównania mniejsze niż w przypadku szkła hartowanego lub hybrydowego. Jeśli jednak telefon nosimy w torebce lub w filcowym futerale, to folia ochronna na telefon będzie wystarczająca. To samo tyczy się ostrożnego i sporadycznego używania urządzenia przykładowo w warunkach biurowych. Rozwiązanie tego typu zabezpiecza aparat przed zarysowaniami w przypadku noszenia w kieszeni, torebce lub plecaku, a także w razie mniej groźnych upadków na twarde powierzchnie.

Folia ochronna na telefon — charakterystyka

Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na pytanie, jaką formę zabezpieczenia na ekran telefonu wybrać. Szkło hartowane jest bez wątpienia najlepszym zabezpieczeniem przed poważnymi upadkami, jednak ceną tego rozwiązania jest brak elastyczności, nieco gorszy wygląd telefonu i ciężar samego szkła. Rozwiązaniem nieco mniej radykalnym jest szkło hybrydowe. A jak na tym tle wypadają folie ochronne? Na plus tego rozwiązania z pewnością należy zaliczyć fakt, że jest ona praktycznie niewidoczna, dzięki czemu telefon nie traci na atrakcyjności wizualnej. Ponadto jest ona leciutka, elastyczna, a także stanowi dobrą ochronę przed typowymi zarysowaniami za sprawą kluczy, czy monet. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowo atrakcyjna cena, a także łatwość wymiany w przypadku zniszczenia. Stopień, w jakim folia ochronna na telefon zabezpiecza go przed uszkodzeniami, jest jednak dość niewielki, co stanowi główną wadę tego rozwiązania.

Czym się kierować przy wyborze folii ochronnej na telefon?

Wybierając folię ochronną na telefon, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Niezwykle istotne jest oczywiście odpowiednie dopasowanie kształtu i rozmiaru produktu do ekranu w danym modelu smartfona. Drugim niezwykle istotnym kryterium jest stopień twardości w skali Mohsa. Określa się ją w dziesięciostopniowej skali od 1H, czyli od materiałów, które bez większego trudu możemy uszkodzić nawet paznokciem, do 10H, które zarysować może jedynie diament. Niektóre folie ochronne mają również w zestawach specjalne akcesoria, które pomagają w ich założeniu na ekran telefonu. Jest to istotne w przypadku niededykowanych folii na ekran telefonu, które mogą przysparzać trudności we właściwej aplikacji.

Jak założyć folię ochronną na telefon?

Zakup odpowiedniej folii ochronnej na ekran telefonu to jeszcze nie koniec. Wciąż pozostaje bowiem kwestia umieszczenia jej na ekranie aparatu. Czynność ta wymaga odrobiny zdolności manualnych oraz skupienia. Naklejając folię ochronną, należy zrobić to w taki sposób, aby nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza między powierzchnią ekranu a folią. Zaczynamy więc od dokładnego wyczyszczenia ekranu, a następnie uważnie przykładamy folię do górnej jego części i zdecydowanym, lecz spokojnym ruchem stopniowo pokrywamy nią całą powierzchnię. Zaletą folii na telefon jest to, że pozwala ona na odklejenie i spróbowanie jeszcze raz w przypadku niepowodzenia, jednak czynność tę warto ograniczyć do niezbędnego minimum, gdyż z każdą kolejną próbą folia ochronna traci na trwałości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here