Przed premierą The Force Unleashed i Dead Space zobaczymy w sklepach książkę i komiksy wprowadzające nas w świat tych gier. Za oba tytuły przenoszące nas w realia Gwiezdnych Wojen odpowiada wydawnictwo Titan Books. Zarówno komiks jak i książka mają być dostępne latem. Wciąż nie znamy ich tytułów, ale wiemy, że powieść stworzy Sean William, który ma być autorem bestsellerów, opisywanych przez The New York Times. Za komiks zabierze się natomiast Haden Blackman. Człowiek ten pracował jako scenarzysta dla Lucasarts. Historyjka obrazkowa The Force Unleashed będzie najprawdopodobniej jego debiutem na rynku komiksowym.

Electronic Arts jak zwykle się nie rozdrabnia. Zamiast jednej książki i komiksu otrzymujemy całą serię (6 zeszytów) historyjek obrazkowych. Spodziewamy się, że będą odrobinę lepsze niż produkty promujące The Force Unleashed. Za komiksowe Dead Space zabrał się duet Ben Templesmith i Antony Johnston. Ich współpraca zaowocuje wydaniem prequelu gry, którą zobaczymy już jesienią. Znając życie możecie mieć problemy z nabyciem historyjki obrazkowej zapowiedzianej przez EA. Dlatego też odsyłamy was do komiksów obu panów, które bez problemu powinniście znaleźć w dobrych sklepach w naszym kraju. Tego pierwszego pana znamy z wydanego w Polsce znakomitego „30 Dni Nocy”. Johnston współpracował zaś przy jednym z albumów „Za królową i ojczyznę”. I ten komiks powinniście zdobyć w naszym kraju.

I to już wszystko na ten temat. Skoro już przeczytaliście naszego newsa, to zostawcie po sobie ślad na Drakkarze. Dajcie nam znać czy lubicie kiedy gry w ten sposób łączą się z książką czy komiksem. Czytacie opowiadania poszerzające waszą wiedzę na temat danego uniwersum?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. W przypadku innej historii zwiazanej z realiami SW – Shadows of the Empire – rozwiazano to calkiem sprawnie. Pomimo, ze spod tej samej sztancy wyszly gra, komiks i ksiazka to kazde z mediow opowiadalo historie (calkiem niczego sobie, nawiasem mowiac) z innego punktu widzenia. To sie akurat sprawdzilo, i pomimo tego, ze matka wszystkiego byla jednak ksiazka, nie bylo czuc wyciagania kasy w bialy dzien. Niestety wiekszosc przypadow prezentuje taki poziom, ze nie pozostaje nic innego jak tylko zgodzic sie z przedmowca.

  2. To nie mogli tego komiksu dołączyć do samej gry ? byłoby ładne uzupełnienie a tak dodatkowa kasa nie wiadomo czy dobrze zainwestowana. . . eh zdziercy :>

  3. Ja uważam z kolei że taka forma promocji to bardzo dobry pomysł. Choć komiks na pewno lepszy niż literatura – bo wiadomo co taka literatura sobą prezentuje zazwyczaj. Typowa rozrywka. A jednak ja od książki oczekuję nie tylko rozrywki ale również aby coś z niej wynieść dodatkowo. Choćby ciekawy punkt widzenia. Wtedy będzie dobrze. A schodząc z głównego tematu, pozwolę sobie rzucić linkiem do jednego świetnego fanowskiego opowiadania w świecie Half-Life’a. Opowiadanie dotyczy postaci Alyx, w końcu ona nie była niemową. Czytałem je jakieś 2 lata temu i byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Autor oczywiście pisał je przed epizodem pierwszym. http://www.eksel. user. icpnet.pl/opowiadania/2h. . . fe/aaa.php Opowiadanie kubika znajduje się za połową długości strony. odnośniki wyglądają tak: kubik▪ Alyx exp 1 „Początek”▪ Alyx exp 2 „Zapoznanie”▪ Alyx exp 3 „Tajemnice Świata”▪ Alyx exp 4 „Dobre Nowiny?”▪ Alyx exp 5 „Pierwsze wrażenie”▪ Alyx exp 6 „Z wiarygodnej ręki”▪ Alyx exp 7 „Plany”▪ Alyx exp 8 „Prawda nie zawsze jest dobra” ———————– Zapewne nikt z was się nie skusi i nie przeczyta. Ale jeśli znajdzie się chociaż jeden, to będzie to z pożytkiem dla niego, aby zobaczył że czasami „fanfiki” również potrafią skopać dupsko. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here