Ciekawe, a zarazem smutne wieści przekazał fanom elektronicznej rozrywki prezes studia Gearbox – Randy Pitchford. Na łamach Official Xbox Magazine zdradził on, że jego firma próbowała pozyskać prawa do stworzenia gry na podstawie Łowcy Androidów. Sztuka ta udałaby się jej, gdyby tylko na drodze nie stanęły pieniądze. Pitchford zdradza, że zrealizowany według pomysłu Gearbox tytuł nie miałby szans się zwrócić i dlatego nie powstanie w najbliższym czasie.

Prezes chciał pozyskać 25 milionów na realizację samego projektu. Do tej kwoty miałyby dojść koszta promocji (10-15 mln. $) oraz wydania gry (kolejne 10-15 mln. $). W najgorszym wypadku stworzenie elektronicznej wersji Łowcy Androidów kosztowałoby więc 55 milionów dolarów. Nawet przy powstającym już sto lat Gran Turismo 5 kwota ta wydaje się duża. Dlatego też póki co możemy tylko marzyć o Blade Runnerze od studia Gearbox. Zamiast niego firma oddała w nasze ręce bardzo ciekawie wyglądające Borderlands, o którym wkrótce napiszemy więcej.

To niecałe sześćdziesiąt milionów dolarów jakoś nie daje nam spokoju. Nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, w której świetna elektroniczna wersja Łowcy Androidów nie zwróciłaby środków poświęconych na jej stworzenie. Wśród graczy zostało tak mało fanów przygód Deckarda?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here