Jedyne co możemy więc zrobić, to odgrzebanie starych, kurzących się płyt z Shenmue i odpalenie ich na równie leciwych konsolach (chociażby na pierwszym Xboxie). Jeszcze przed E3 w sieci pojawiły się plotki na temat możliwości przeniesienia dwóch pierwszych odsłon znakomitej serii na Wii. Wierzący w cuda wielbiciele elektronicznej rozrywki poszli po najmniejszej linii oporu i wywnioskowali, że w takim wypadku i trzecia część Shenmue być może zostanie zapowiedziana na tegorocznych targach. Niestety i tym razem nie doczekaliśmy się żadnej ciekawej zapowiedzi, a wręcz przeciwnie prezes Sega of America (Simon Jeffery) pytano o Shenmue III przez redakcję serwisu Kotaku odparł: „W tej chwili nie mamy żadnych planów dotyczących gry”. I znów, jak co roku, tysiące fanów kurczowo trzymać będzie się słów „w tej chwili” licząc na to, że może za rok, albo za dwa. Pożyjemy, zobaczymy. W tej chwili skoncentrujemy się jednak na kilkudziesięciu pokazanych na E3 świetnych produkcjach, które na pewno wylądują w napędach naszych konsol i pecetów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Ja się nie łudziłem i nie łudzę :/Choć Shenmue nadal mam w pamięci i uważam ją za najlepszą grę w jaką grałem, to moja nadzieja jest już mocno uśpiona.

  2. Szkoda, ostatnio dorwałem drugą część na xbox’a i jest całkiem niezła, co prawda niektóre elementy gameplaya są denerwujące jak np. przenoszenie w dzień w dzień książek z jednego miejsca na drugie, łapanie spadających liści z drzewa czy brak możliwości przejścia do dzielnicy do której się chce bez konieczności przechodzenia całego miasta, ale da się na to przymknąć oko jeśli popatrzymy przez prymat że gra miała swoją premierę w 2001 roku.

  3. Szkoda. . . Dwie pierwsze części były genialne. Aż kilka dni temu nawet odpaliłem sobie dwójkę (jedynkę skończyłem ponownie jakiś miesiąc temu. . . ahhh). Może wciągnie mnie znów na tyle, by ją przejść? : )Niezapomniane gry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here