Serwis GamesIndustry Biz donosi, że w Japonii sprzedano już trzy miliony konsol Nintendo Wii. „Wielkie N” dokonało tej sztuki w trochę więcej niż pół roku. Te same dane podaje wydawca magazynu Famitsu firma Enterbrain. W sumie na całym świecie sprzedało się już ponad dziewięć milionów nowych konsol japońskiej firmy.

W tej chwili dane te nie zostały jeszcze potwierdzone, ale oba cytowane przez nas źródła potwierdzają tę informację. Trimfalny pochód Nintendo Wii trwa. Nic nie zapowiada jego końca. Ciekawe jak na tego typu newsy reagują producenci „prawdziwych next-genów”?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Big lou to w rzeczy samej niewiarygodne. Cudowne podsumowanie :PJa bym w życiu tego lepiej nie napisał. . . jesteś niesamowity. Gratuluję świetnego rozeznania w rynku. Gdybyś to zdanie wytłuścił jego przekaz byłby 2 razy większy. :D:D:D:D:D

  2. Bo świat sobie przyjął, że next-gen to musi być konsola z lepszą grafiką . . . a czemu next-gen nie może dotyczyć innowacyjnego sterowania.

  3. Ankieta powyzej pokazuje, ze zrodlem sukcesu Wii jest trafienie w gusta graczy na specyficznych rynkach ( Japonia, USA ). Jak juz kiedys pisalem, dla mnie Wii to taki dzisiejszy Pegasus, ktory trafia do dzieciencych salonow – gdybym mial syna to juz dawno bym mu kupil Wii, ale na to bede musial jeszcze troche poczekac:P. Myslalem, ze ta konsolka bedzie kusic starszych graczy produkcjami typu Resident Evil, Manhunt2, gdzie mozna w ciekawy sposob wykorzystac Wiilota, ale to chyba nie ma przyszlosci. Pytanie do wielkich przewidywaczy, analitykow ze spolecznosci V jak Valhalli – ile jeszcze potrwa ten fenomen???

  4. Myślę, że opisywany fenomen sukcesu wii zapoczątkował coś nowego w branży elektronicznej rozrywki. . . Jeśli konsola sprzedaje się tak dobrze przez jakiś czas to myślę, że Nintendo wzorem DS i GB będzie sukcesywnie trzymac się obranego schematu. Twierdzę również, że N będzie nie pokonane na tym poletku przez bardzo długi czas. . . Jak zauważył elcracktotal Wii jest konsolą stworzoną wprost dla młodzieży młodej;PSame gry są idealne dla tej kategorii wikowej. . . Dla starszych(rodziców), gry będą się ukazywać ale nie w takiej ilości jak dla ich pociech. Vide RE4, FPS też są. . . uważam też, że nie długo developerzy nauczą się programować tak gry aby sterowanie było doskonałe. Niedługo wychodzi Meriod. . . Tak,że z grami nie jest tak źle. . . A przyszłość wielkiego N wydaje mi się niezagrożona. Fenomen wii nie zanikniiie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here