W wyniku inicjatywy francuskiego Ministerstwa Kultury, rząd zapowiada wprowadzenie nowych regulacji podatkowych, które ułatwią życie twórcom gier komputerowych, pod warunkiem jednak, że tytuł charakteryzuje się „wymiarem kulturowym”. Producent gry otrzyma zwrot 20% poniesionych kosztów, do 3 milionów euro rocznie.

Francuski rynek rozrywki elektronicznej jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Według informacji ministerstwa, regularnie gra 15 milionów obywateli tego państwa. Ubisoft z siedzibą w Paryżu jest jedną z największych firm wydawniczych w branży rozrywki elektronicznej na świecie – w zeszłym roku zarobiła ponad 28 milionów euro. We Francji wydawane są w zlokalizowanych wersjach tytuły z Japonii, niedostępne w innych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

Zgodę na wprowadzenie zapisu musi wydać Komisja Europejska, która podejmie decyzję w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. ciekawe czy R6 charakteryzuje się „wymiarem kulturowym” 😉 ? no i pytanie kto bedzie decydowal czy gra sie kwalifikuje czy nie, no i jakie sa tak naprawde kryteria „wymiaru kulturowego” – okreslenie tak nieprecyzyjne, ze az mi sie nasze prawo kojarzy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here