Warto przy tej okazji cofnąć się do informacji na temat „attach rate” poszczególnych konsol. Pisaliśmy wtedy, że najwięcej gier kupują posiadacze Xboxów 360.To, co mówi EA zdaje się potwierdzać tę teorię.

Serwis Gamasustra wyszukał w sieci zestawienie finansów wydawcy-giganta. Wynika z niego, że firma zarabia na Xboxie tyle….co na wszystkich pozostałych konsolach razem wziętych! Tego się nie spodziewaliśmy.

Brano tu pod uwagę dane z trzech miesięcy (do 30 września). W tym okresie z gier na 360tkę Electronic Arts „wyciągnęło” 218 milionów dolarów. Wszystkie pozostałe platformy w tym samym czasie wygenerowały zyski na poziomie 217 milionów $.

Te dane robią wrażenie i z całą pewnością poprawią nastrój szefostwu firmy z Redmond. Nawet zwykli posiadacze Xboxa 360 powinni być zadowoleni z możliwości swoich maszyn i tego ile gier kupują ich koledzy i koleżanki. Pod tekstem znajdziecie krótkie podsumowanie tego, jak rozkładają się liczby podawane przez nas przed chwilą.

Xbox 360 – $218 mil.
PlayStation 2 – $73 mil.
Nintendo Wii – $59 mil.
Nintendo DS – $47 mil.
PlayStation Portable – $21 mil.
PlayStation 3 – $17 mil.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

  1. Trochę jestem w szoku. To porównaniu strasznie deklasuje przeciwników X360. Na dobrą sprawę, to nawet nie do końca to rozumiem. Że na Wii zarobili wiele mnie to normalne, bo małe N samo produkuje dla siebie połowę gier. Ale że aż tyle razy więcej zarobili na X niż na PS3?

  2. Proste ze na Xbox360 sie zarabia najwiecej a kto myslal inaczej jak na te platforme jest najwiecej gier(dobrych gier) nie tylko shit od EA.

  3. No ja całkiem niezły grosik już dołożyłem i zamierzam dalej to robić w niedługim czasie. Teraz postanowiłem się powstrzymać bo gry leżą a czasu żeby w to pograć nie ma.

  4. od wczoraj jestem posiadaczem x360 i miło się czyta takie artykuły ;] dobrze to wróży przyszłości tej konsoli i mogę grać póki co spokojnie nie martwiąc się że moja konsola w niedługim czasie będzie nie przydatna i żadne gry albo bardzo mało będzie na nią wychodzić

  5. Mam PS3 i nie dziwie sie ze X ma lepsze wyniki bo te gry ktore sa na razie na PS to po prostu skandal, ale trzeba poczekac na GTHD i tym podobne produkcje na PS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here