Myśleliśmy, że jeszcze długo żadna gra nie zbliży się do poziomu grafiki jaki zaprezentowało Gran Turismo 5 Prologue. Dziś Mistrzowie Kodu powalili nas jednak nowymi fotkami z GRIDa. Grafiki są po prostu genialne. Zastanawia nas tylko czy nie dłubał przy nich dr Photoshop.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. Co tu dużo mówić XboX powoli traci swoją moc. Zawsze byłem za konsola od MS, ale teraz sie to zmienia. Gier z Xboxa nawet nie ma co graficznie porównywać do gier z PS3. gran turismo 5 bije tą grę graficznie o głowę, albo nawet dwie. No trudno trzeba czekać na Xboxa 3 😀

  • Co tu dużo mówić XboX powoli traci swoją moc. Zawsze byłem za konsola od MS, ale teraz sie to zmienia. Gier z Xboxa nawet nie ma co graficznie porównywać do gier z PS3. gran turismo 5 bije tą grę graficznie o głowę, albo nawet dwie. No trudno trzeba czekać na Xboxa 3 😀

   Przeczytałem twój komentarz dwa razy następnie obejrzałem screeny z GRIDa, poszukałem screenów z GT 5 Prologue i naprawdę nadal nie wiem o czym mówisz. Oprócz fenomenalnej technologii oświetlenia (która bije wszystko co się do tej pory w grach ukazało – nadaje niezwykłego realizmu scenom) Prologue nie ma nic innego co mogłoby bić na głowę screeny z GRIDa. Ogólnie jakość grafiki tych tytułów oceniam na podobny. Zresztą zobaczymy jak będzie GRID wyglądał po premierze.

 2. Ehh czekałem aż ktoś się odezwie pod tym komentarzem bo nie wiedziałem czy przez noc straciłem wzrok czy Daroku najzwyczajniej w świecie jest gadającym bzdury fanbojem. Dzięki Gooralesko!

 3. Według mnie te screeny wyglądają bardzo ładnie. Troszeczke ustępują GT5 P, ale też nie upadają na łeb przy Prologue’u. Grafika jest o oczko niżej niż ta w GT5 Prologue co nie oznacza, że grafika jest zła. Jest bardzo ładna! GT5 ma lepsze modele samochodów, a GRID troszke lepsze otoczenie, ale nie we wszystkich trasach. Wiem, że zostane automatycznie zjechany, ale to moje zdanie.

 4. GT5 jest wizualnie bardziej sterylny, „czysty”. Grid jakby realistyczniej przybrudzoną ma tą szatę graficzną. I tutaj dopatruję się przewagi Grida, bo technicznie obydwie prezentują wysoki poziom. Aha, jeszcze jedno. Niech ktoś mnie sprostuje jeśli się mylę, ale z tego co wiem cała seria GT charakteryzuje się brakiem modelu zniszczeń pojazdów. Jeśli to prawda i najnowsza część nadal go nie posiada, to dla mnie dyskwalifikacja z miejsca, mimo, że i tak nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem ścigałek. To trochę jakby ktoś dzisiaj zrobił FPSa i nie zamieścił fizyki z „rag-dollami” itd. Niby nic wielkiego a jednak żenada.

  • GT5 jest wizualnie bardziej sterylny, „czysty”. Grid jakby realistyczniej przybrudzoną ma tą szatę graficzną. I tutaj dopatruję się przewagi Grida, bo technicznie obydwie prezentują wysoki poziom.

   No widzisz. Ja właśnie sądze odwrotnie. Moim zdaniem to GT5 wygląda bardziej realistycznie, ale GRID też wygląda śliczne. Obie gry prezentują bardzo podobny wysoki poziom. 😉

   Aha, jeszcze jedno. Niech ktoś mnie sprostuje jeśli się mylę, ale z tego co wiem cała seria GT charakteryzuje się brakiem modelu zniszczeń pojazdów. Jeśli to prawda i najnowsza część nadal go nie posiada, to dla mnie dyskwalifikacja z miejsca, mimo, że i tak nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem ścigałek. To trochę jakby ktoś dzisiaj zrobił FPSa i nie zamieścił fizyki z „rag-dollami” itd. Niby nic wielkiego a jednak żenada.

   Owszem GT5 nie posiada modelu zniszczeń, ale Polyphony zapowiedziało wypuszczenie patcha, który ma usprawnić grę. Za to GT5 P charakteryzuje się najlepszym(najbardziej realistycznym) modelem jazdy, który polepsza gameplay.

 5. Wiem, że zostane automatycznie zjechany, ale to moje zdanie.

  Zjechany to byś został gdybyś napisał posta utrzymanego w klimacie Daroku. Przedstawiłeś sensownie swoje zdanie 🙂 Już nie rób z V wielkiego pola bitwy 🙂

 6. No według mnie w GT 5 grafika jest dużo wyższa chociaż by wygładzanie krawędzi. :DP. S. Nie jestem fanboyem, preferuje XboXa tańszy, lepszy net ,więcej gier, wygodniejszy pad. . itd. , ale ostatnio zostaje coraz bardziej w tyle za PS 3 jeśli chodzi o grafikę. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Może Gears of Wars 2 je zmieni. :D.

 7. Ok, sęk w tym, że Twój pierwszy post był utrzymany w nieciekawym tonie. Odnośnie porównywania wklejam Ci kawałek tekstu dotyczący lubianego przeze mnie Eurogamera. Najwyraźniej masz lepsze oko 😉 Ja tam „na oko” właśnie nie lubię kłócić się z faktami

  Since the beginning of the next-gen powerhouses’ lives, Eurogamer. com has been running a feature called “Face-Off”, where they compare games that have been released on both the 360 and the PS3. The issue seems to be that of the eleven features that they have done, each consisting of 5 – 10 game comparisons, the 360 is coming out on top every time, with very few exceptions.

  Supplementing their views are in-depth technical analyses of the titles at hand, backed up by high quality screenshots of each game only possible in the new digital AV age. Lossless 24-bit RGB frame grabs are ruthlessly swiped from the HDMI ports of the PlayStation 3 and Xbox 360 Elite using a Digital Foundry HD capture station, the only kit available built from the ground up for videogames in high definition. 720p ‚screens’ are taken as a matter of course, with 1080p shots also grabbed for comparison purposes when the game in question supports it on PlayStation 3.

  I link do odsłony jedenastej: http://www.eurogamer.net/article.php?article_i. . . 315&page=1Playstation 3 to niewątpliwie świetna maszyna, która kiedyś zapewni (a od czasu do czasu już to robi) osobom, które ją zakupiły mnóstwo świetnej zabawy. Podejrzewam również, iż kiedyś gry na tej platformie będą się prezentowały o wiele lepiej niż na 360tce. Pytanie brzmi tylko kiedy? Ja żyję tu i teraz, nie w roku 2010 i nie widzę tego „tracenia mocy” 🙂

 8. Patrzę, porównuję i nie wiem skąd potraficie nagle ocenić że jedno jest ładniejsze niż drugie. Obydwie gry wyglądają bardzo ładnie i udowadniają, że konsole mogą dużo :)Bliskość niemieckiej granicy przybliża do mnie opcję kupna x360, a jedną z największych wątpliwości jest mgs4.

 9. Haha. Ja właśnie gram w Metal Gear Online beta. Świetna gierka. Mimo dużych komplikacji jakie nastąpiły przed uruchomieniem gry, warto było czekać. Na prawde solidny 😀 tryb multiplayer. Podoba mi się współpraca zespołu np. rannego możesz przenieść w bezpieczniejsze miejsce i tam go „uleczyć”. Niektóre rzeczy są śmieszne tj. katapulta człowieka, który lecąc salutuje, potem spada na nogi jakby nigdy nic. Dziwny pomysł, ale pojawia się uśmiech na twarzy. Denerwuje mnie tylko animacja postaci. Jest po prostu drętwa. Wygląda jaby nie zmienili jej od czasów PS2. Namawiam do kupna konsoli, ale jakiej? To twój wybór. Zrób sobie listę „za” i „przeciw”, a na pewno dojdziesz do jakiegoś kompromisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here