Premiera konsoli PlayStation 3 w Japonii i Stanach Zjednoczonych pod koniec zeszłego roku zaowocowała kilkunastoma ofiarami i szałem w serwisach aukcyjnych. Pożądane urządzenia osiągały astronomiczne ceny, nieraz przekraczające kilkakrotnie ich oryginalną wartość. W dwa miesiące po zamieszaniu wielu domorosłych handlarzy cały czas próbuje sprzedać konsole, za które zapłacili po kilka tysięcy dolarów.

Użytkownicy serwisów aukcyjnych byli przekonani, że sprzedadzą konsolę w trakcie świąt, uzyskując kilkukrotne przebicie. Tymczasem SONY zapewniło w miarę stały dopływ nowych urządzeń do sklepów, przez co wygórowana oferta internautów nie była atrakcyjna. Przypadek takiej osoby opisuje kanadyjska gazeta Globe & Mail, podając, że straciła ona na interesie ponad dwa tysiące dolarów.

Globe & Mail cytuje również sprzedawcę ze sklepu z elektroniką w Toronto, który twierdzi, iż kilka osób nabyło konsolę tylko po to, by po kilku dniach oddać ją do sklepu, gdyż popyt w Internecie jest znikomy.

„Konsole SONY są zbyt drogie w porównaniu do konkurencyjnego Wii” – powiedział sprzedawca reporterowi Globe & Mail.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych i Japonii może się powtórzyć w Europie, gdzie konsola ma się pojawić pod koniec marca. Plotki mówią, że jednym z elementów strategii handlowej firmy na Europę ma być obniżka cen. Ponadto rynki w Europie są od dawna zdominowane przez znacznie tańsze konsole: PlayStation 2, Xbox 360 i Wii.

Ceny konsoli PlayStation 3 w serwisie aukcyjnym Allegro.pl utrzymują się na poziomie oscylującym w okolicy 2-2.5 tysiąca złotych. Na polskiej witrynie serwisu Ebay można zamówić konsolę importowaną z Japonii w cenie 1.800 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Sądze, że to troche będzie jak z parowozem. Ślizga się, rusza powoli. . . troche jak mucha w smole. Ale jak nabierze wigoru, jak koła wejdą na obroty to cacko jest nie do zatrzymania (no chyba ze ktos rozmontuje tory). PS3 bedzie miało ciężki początek ale z biegiem czasu (i spadkiem cen) stanie się produktem popularnym. Ja jestem fanem X360 ale nie wierzę by na polskim rynku PS3 wypadlo gorzej od X360.

  2. Trafne porównanie z tym parowozem. 🙂 Zanim jednak ja sobie kupię konsole to minie sporo czasu. xP Dlaczego wolę kupić PS3 zamiast Xpudła 360 to mówić nie będę, bo to już chyba wszyscy wiedzą. xP

  3. Bo pierdoły myśleli, że sprzedadzą PS3 i zarobią na tym intresie kupe szmalu, i grubo sie mylili, bardzo im tak dobrze ! Kto kupił na aukcji za wygurowaną cenę ten pałka i tyle, bo po co mu wcześniej konsola skoro gier tyle co kot napłakał i na dodatek konsola nie przystosowana do europejskich standardów. Większość sprzedających na aukcjach to Hieny, Sempy i Padlinożercy. Nie kupowałem i nie kupie PS3 na aukcji, wolę na spokojnie z Polską gwarancją w MM czy Saturn. Pierdoły !!

  4. opalen –> Obrońca uwielbia pewną serię gier. Nazywa się ona Metal Gear Solid i nie wyjdzie na Xpudło. xP A swoją drogą chyba jesteś nowy na Valhalli, albo nie czytasz komentarzy. xP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here