Jest nim Ubisoft Chengdu. Nie mówi wam nic ta nazwa? Nie przjemujcie się, my też musieliśmy ją sprawdzić. Okazuje się, że miasto Chengdu, w którym znajdzie się siedziba studia to jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Chinach pod względem współczesnych technologii. Co roku znajdziemy w nim około 35 tysięcy świeżo upieczonych magistrów-inżynierów specjalizujących się w pisaniu software'u. W tej chwili jednak w nowym oddziale Ubisoftu zatrudniono zaledwie dziesięć osób. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 200. Ubisoft Chengdu będzie się zajmował tworzeniem tytułów sieciowych na komputery osobiste oraz konsole stacjonarne i przenośne. Jego szefem został Richard Tsao, który do tej zatrudniony był na stanowisku senior producer w Ubisoft Shanghai.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Jeszcze parę lat i większość producentów przeniesie się na wschód, bo tam przecież jest ogromny rynek. . . jednolite potrzeby, ten sam klient docelowy więc dużo kasy i mało wysiłku. A stara Europa pozostanie sobie sama. . . macie pomysł na ciąg dalszy tej historii? 🙂

  2. o tak. . to mi sie podoba. . Ybisoft ciągle sie rozwija. . . jest wiele opinii. . . że EA jest lepszą, poteżnejsza firmą od UBISOFT. . . ale czy to prawda. . Ubisoft może ma mniejszy staż, ale wraz ze swoimi produkcjami nalezy do ścisłej swiatowej czołówki. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here