Na temat plotki o której pisaliśmy w zeszły piątek wypowiedział się David Hufford, którego słowa cytowaliśmy. Dementując tę informację powiedział: „Niektórzy bardzo nakręcili się na informację podaną przez Bloomberga. Można powiedzieć, że niezbyt dokładnie wróżono tu z fusów. Rozmawiałem z Bloombergiem prawie dwa miesiące temu. Nasza pogawędka zeszła na temat danych opublikowanych przez NPD i cen, konsol znajdujących się na rynku. Mój komentarz został jednak wyjęty z kontekstu tak, by sugerował, iż sygnalizowałem możliwą obniżkę ceny Xboxa. Nie robiłem tego i teraz tego nie robię. Xboxy 360 sprzedają się dobrze w takiej cenie, w jakiej są aktualnie. Wersje Elite znikają ze sklepowych półek a kosztują 479$ do tego mamy niewiarygodnie dobre portfolio gier znajdujących się już na rynku. Nie musimy więc ogłaszać obniżki ceny w najbliższym czasie”.

W zasadzie tego można było się spodziewać. Dopóki inni producenci konsol (a przede wszystkim Sony) nie zagrożą pozycji Microsoftu gracze raczej nie ujrzą obniżki ceny tego urządzenia. Szkoda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

 1. HA To nie możliwe że by konsola o takich możliwościach kosztowała tyle co Wii O_o! A M$ zrobi wszystko żeby mieć wiecej kasy. Chciałbym dodać (mam Xkloca żeby nie było), że cena Xkloca ze wszystkimi dodatkami jest wyższa niż cena PS3 !

  • HA To nie możliwe że by konsola o takich możliwościach kosztowała tyle co Wii O_o! A M$ zrobi wszystko żeby mieć wiecej kasy. Chciałbym dodać (mam Xkloca żeby nie było), że cena Xkloca ze wszystkimi dodatkami jest wyższa niż cena PS3 !

   roznica jest taka, ze konsument ma wybor. . i nie musi przeplacac za zbedne dodatki (blu ray/hd dvd itd sa dla mnie w tej chwili zbedne) i jak widac po wynikach sprzedazy daje to skutki :>

 2. niby obniza sie przychodzy z xboxow (bo ponoc juz MS nie traci na pudelkach, prawda?) – ale wieksza ilosc userow majacych konsole = wieksza ilosc sprzedanych gier. A te z kolei tez przynosza zysk.

  • niby obniza sie przychodzy z xboxow (bo ponoc juz MS nie traci na pudelkach, prawda?) – ale wieksza ilosc userow majacych konsole = wieksza ilosc sprzedanych gier. A te z kolei tez przynosza zysk.

   Moze i nie traci juz na pudelkach ale biorac pod uwage roczne zyski (a raczej straty) „Games division” Microsoftu, to M$ powoli zaczyna wykopywac sie z debetu.

 3. W sumie można się było tego spodziewać, ale nadzieja umiera ostatnia :)Ale może to i dobrze. Niech się zajmą najpierw huczącymi napędami, płonącymi prockami, topiącymi się kartami, dalej rozwijają LIVA. Na obniżkę przyjdzie jeszcze czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here