Wojna między Xboxem 360 a Playstation 3 zaostrza się. Niedawno donosiliśmy, że konsola Microsoftu przekroczyła magiczną barierę 40 milionów sprzedanych jednostek. Dziś Sony pochwaliło się najnowszymi wynikami sprzedaży. Wynika z nich, że japoński superkomputer nabyło już ponad 35 milionów wielbicieli elektronicznej rozrywki. Tym samym odległość dzieląca PS3 od 360tki odrobinę się skurczyła. Do niedawna jednostka giganta z Redmond była „do przodu” o 7 milionów jednostek. Teraz jest to już tylko pięć milionów. Czy w najgorętszym, świątecznym okresie jeszcze coś się zmieni? Podejrzewamy, że tak. Spać spokojnie nie mogą nawet szefowie Nintendo, których Wii wpadło w ręce siedemdziesięciu milionów osób.

Kluczem do zwycięstwa może się zatem okazać Project Natal albo Playstation Move, które mają przyciągnąć do świata elektronicznej rozrywki tych, którzy grami do tej pory się nie interesowali. Więcej na temat obu urządzeń dowiemy się w trakcie tegorocznego E3. Póki co gratulujemy jednak japońskiej firmie odniesionego sukcesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. To może jeszcze kilka liczb i ciekawostek. Sony nie dopłaca do sprzedawanych PS3 (czyli coś tam zarabia). Planuje sprzedać do końca roku 15 mln PS3, 8 mln PSP i o dziwo 6 mln PS2. Taki ma plan. Natomiast do wyniku PS2 (147 mln sztuk) „trochę” jeszcze PS3 brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here