Wiele osób wróżyło, że mysz komputerowa nikomu do niczego się nie przyda. Inni twierdzili, że szybko zastąpi ją jakieś bardziej futurystyczne rozwiązanie. Mimo to minęło już czterdzieści lat od kiedy Douglas Engelbart na Fall Joint Computer Conference pokazał prototyp pierwszego, zbudowanego z drewna i mającego tylko jeden przycisk gryzonia, a urocze żyjątko wciąż jest z nami (pierwszą myszkę zbudował niejaki Bill English). Gryzoń cierpliwie znosi nawet wszystko co z nim robimy. Rozlewamy na niego napoje, zrzucamy go na podłogę czy ciskamy nim w ścianę. Na szczęście nic nie wskazuje, byśmy szybko odłożyli myszki do kartonów gdzie pokryją się kurzem i w spokoju dożyją kresu swych dni.

Nie chcemy byście śpiewali swoim gryzoniom „Sto lat” (choć możecie to oczywiście zrobić), ale poklepcie je chociaż czule po „grzbiecie” kiedy będziecie czytali tę wiadomość. My życzymy wszystkim gryzoniom – tym z ogonami i tym bez, tym które kręcą małą kuleczką i tym które świecą laserowym okiem – wszystkiego co najlepsze i oczywiście kolejnych czterdziestu lat życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. Ciekawi mnie, czy za kolejne 40 lat będzie jakieś urządzenie, które zastąpi myszkę, czy już na stałe będzie się trzymała naszych PCtów :}

  • już są urządzenia które są lepsza niż mysz np układ rozpoznawania mowy

   Wprost idealne dla osób pozbawionych zmysłu mowy i dla tych, którzy są na kacu. 😉

  • już są urządzenia które są lepsza niż mysz np układ rozpoznawania mowy

   Bardziej zaawansowane technologicznie, niz mysz, ale lepsze ?Niby w czym ?Jakbym musial w robocie 8h nawijac komendy do komputera to bym chyba na glowe dostal po tygodniu, nawet jesli nie slyszalbym wspolpracownikow . . . Predzej zastapiona zostanie klawiatura, niz mysz i to raczej tylko w uzytku domowym. . .

 2. Używałem różnych wynalazków, ale myszki są jednak najszybsze i jednocześnie najbardziej precyzyjne. To dziwne, że przez 40 lat nie wynaleziono nic lepszego.

 3. soxol: ja będę używał myszki ty rozpoznawania mowy, zrobimy zawody kto szybciej otworzy 10 stron z ulubionych firefoxa. . . . albo kto będzie szybciej nawigował pomiędzy kartami przeglądarki. . . (używam gestów w swoim foxie)

 4. Ach moja pierwsza mysz. Apple i jednoprzyciskowe cudeńko. Tak fajnie robiło KLIK przy naciśnieciu. A pierwsze myszy bez kulki wymagająca specjalnej podkładki do działania. Sto lat myszko

  • Nigdy nie słyszałem o zmyśle mowy.

   Mój błąd. Źle się wyraziłem. Ale masz mnie :DMimo wszystko każdy wie o co mi chodziło 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here