Solgaz to Polski producent nowoczesnych i cieszących się wciąż rosnącą popularnością płyt gazowych, które z powodzeniem zastępują tradycyjne kuchenki. Dzięki swojemu zaawansowaniu technologicznemu oraz całej gamie zalet jest to produkt, który całkowicie odmienia dotychczasowe spojrzenie na przygotowywanie posiłków, zarówno wśród profesjonalnych kucharzy, jak i amatorów gotowania. Przekonajmy, się co sprawia, że jest to produkt tak pożądany przez coraz więcej osób.

I. Wydajność

Jest to najważniejsza cecha płyt gazowych firmy Solgaz. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii czas nagrzania punktu na płycie jest znacznie krótszy, niż ma to miejsce w klasycznych kuchenkach. Decydując się na punktowe ogrzewanie, osiągnięcie wymaganej do przyrządzenia konkretnego dania temperatury jest szybsze.

II. Niskie spalanie

Dzięki pulsacyjnej pracy palników pod powierzchnią płyty oraz specjalnej przestrzeni, gdzie gromadzą się resztki spalonego już gazu, zużycie go jest niższe od 30 do 50 procent w porównaniu do tradycyjnych kuchenek gazowych. Wspomniany powyżej dodatkowy punkt na płycie, który w istocie wykorzystuje ciepło z pracy innych palników, również przyczynia się do oszczędności energii, gdyż wykorzystanie przetworzonego już ciepła pozwala na skuteczne przyrządzenie kolejnego posiłku bez zużycia energii.

III. Bezpieczeństwo

Dużą zaletą płyt gazowych Solgaz jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Dzięki wyznaczonym polom, które będą się nagrzewać o wiele łatwiej uniknąć poparzenia. Brak otwartego ognia również wpływa na bezpieczeństwo, szczególnie w domach, gdzie są małe dzieci. Dodatkowo płyta wyłącza się, gdy coś wykipi i zacznie do niej przywierać, a także dzięki wbudowanym licznikom automatycznie zakończą pracę po przekroczeniu ustawionego czasu.

IV. Ekologia

Warto zaznaczyć, że gaz jest spalany w temperaturze 800 stopni Celsjusza, co powoduje, że spaliny są niemal dziesięć razy czystsze niż w zwykłej kuchence. Jest to wielka zaleta, która przyczynia się do czystszego środowiska. Ponowne wykorzystywanie spalonego już gazu w specjalnym zbiorniku to podwójna oszczędność,a co za tym idzie, mniejsze zużycie surowca naturalnego, jakim jest gaz. Płyty gazowe Solgaz to rozwiązanie równie wydajne, co ekologiczne.

V. Wygląd

Na koniec pozostawiliśmy kwestie estetyczne. Mówi się o różnych upodobaniach, ale stylistyka płyt gazowych z pewnością przypadnie do gustu niemal każdemu. Czarna powierzchnia nadaje kuchni ekskluzywnego i stylowego charakteru, a całość ukryta jest wewnątrz blatu, dzięki czemu widzimy tylko górną część płyty. Dodatkowe oznaczenia i wyświetlacze utrzymane są w minimalistycznym stylu, co z powodzeniem pozwala na zaadaptowanie płyt do każdej kuchni utrzymanej w nowoczesnym stylu.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here