Ceremonia wręczenia Interactive Achievement Awards odbyła się już po raz jedenasty. Kilka tygodni temu pisaliśmy o niej, kiedy informowaliśmy o tym, że „Ojciec Playstation” w trakcie imprezy odbierze nagrodę za życiowe osiągnięcia. Jemu oczywiście gratulujemy. Spójrzmy jednak kogo jeszcze, a w zasadzie jakie produkcje docenili członkowie jury Academy of Interactive Arts and Sciences. Zanim przejdziemy do nagród nadmienimy tylko, że do galerii sław AIAS dołączył Mike Morhaime z firmy Blizzard.

Bardzo rzadko zdarza się, że odpowiadają nam gry nagrodzone w plebiscycie czy konkursie. Tym razem uważamy jednak, że dokonano bardzo sensownych wyborów.

Oto lista nagrodzonych tytułów:

Gra roku – Call of Duty 4: Modern Warfare

Konsolowa gra roku – Call of Duty 4: Modern Warfare

Komputerowa gra roku – The Orange Box

Gra roku na handheldach – Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Rodzinna gra roku – Rock Band

Gra roku na komórkach – Skate

RPG roku – Mass Effect

Wyścigi roku – Motorstorm

Przygodowa (zręcznościowa/platformowa) gra roku – Super Mario Galaxy

Sportowa gra roku – Skate

Strategia/symulacja roku – Command&Conquer 3: Tiberium Wars

Gra akcji roku – Call of Duty 4: Modern Warfare

MMO roku – World of Warcraft: The Burning Crusade

Gra roku pobierana z usługi sieciowej – Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Wyjątkowe osiągnięcie – animacja: Assassin' Creed

Wyjątkowe osiągnięcie – fabuła: Bioshock

Wyjątkowe osiągnięcie – gameplay: Portal

Wyjątkowe osiągnięcie – postaci: Portal

Wyjątkowe osiągnięcie – grafika: Crysis

Wyjątkowe osiągnięcie – kierownictwo artystyczne: Bioshock

Wyjątkowe osiągnięcie – gra sieciowa: Call of Duty 4: Modern Warfare

Wyjątkowe osiągnięcie – ścieżka dźwiękowa: Rock Band

Wyjątkowe osiągnięcie – kompozycja muzyki: Bioshock

Wyjątkowe osiągnięcie – dźwięk: Bioshock

Wyjątkowe osiągnięcie – najbardziej innowacyjna gra: Rock Band

Wyjątkowe osiągnięcie – game design: Portal

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. eh ja naprawdę nie rozumiem jak sie można aż tak eksajtować Call Of Duty ? jest wspaniała i cudowna ale „to już było” (w sensie wojna, terroryści i strzelanie do nich. . . ) wg mnie na to miano zasługuje Bioshock. . . (nowy świat ciekawe połączenie FPP z „rpg”, klimat, 2 możliwości skończenia gry, ciekawe bronie etc. ) mam nadzieję że mnie nikt za to nie zlinczuje tutaj ? pozdrawiam. . .

 2. (nowy świat ciekawe połączenie FPP z „rpg”, klimat, 2 możliwości skończenia gry, ciekawe bronie etc. )

  Nikt Cię nie zlinczuje, ale to wszystko też już było 😛

 3. Wyjątkowe osiągnięcie – najbardziej innowacyjna gra: Rock Band

  Chyba jedyny punkt, który wydaje mi się dziwny. Gra podobno bardzo dobra i grywalna, ale czy innowacyjna? Z punktu widzenia PC i ceny za pakiecik z kontrolerem jest to może i innowacyjne ale chyba nie o to w tej kategorii chodzi 🙂 W tej kategorii widziałbym raczej Portal.

  jak sie można aż tak eksajtować Call Of Duty ?

  Ta sama zasada jaka dotyczy na przykład WoW’a . Niby nic nowego, ale ta jedna gra bierze co najlepsze w gatunku i podaje to świetnie wykonane. Jak widać to naprawdę wystarcza by zostać docenionym przez graczy. A poza tym raczej nie masz co narzekać – Bioshock tez został doceniony i to w odpowiednich według mnie kategoriach.

 4. Mnie dziwi, że nie ma God of War II. O_O Czyżby zapomnieli o starej generacji?? Mówiono, że bije niejednego next-gena na rynku. Action adventure zdecydowanie dla GoW II, a nie jakieś Mario. O tym moge powiedzieć, że to już było. Mario racer, Dr. Mario, Mario Galaxy, Mario Forever, Mario & Luigi, Mario Super idt. aż na wymioty się zbiera. Nagroda za animacje dla Assassin’s Creed?? Mam grałem, widziałem i jest czasami bardzo nierealistyczna. Przcięcia dziwne, ruchy postaci. Jak dla mnie przesadzona nagroda. Bardziej w tej pozycji widziałbym Uncharted: DF (3500 animacji postaci Drake’a) dzięki czemu Drake w akcji porusza się jak żywy!!. Call of duty zasłużenie moim zdaniem otrzymało nagrody, szczególnie ONLINE !!! Jeden z najlepsych w historii. Co do nagrody za grafikę to. . . nie będę się wypowiadał.

 5. wg mnie na to miano zasługuje Bioshock. . .

  Na CoD’a się obrażasz, że to już było a na piedestał wynosisz kalkę SystemShocka. . . . 😉

  • Na CoD’a się obrażasz, że to już było a na piedestał wynosisz kalkę SystemShocka. . . . 😉

   Ja się nie obrażam bo COD jest świetne ale jeśli chodzi o samą gre singleplayer o wiele bardziej mnie wciągnął Bioshock. . . w Multiplayera nie mam możliwości pograć niestaty ani w to ani w to więc mogę tylko tymi kategoriami się kierować. . . Nartomiast jeśli chodzi o System Shocka to wg mnie zbyt mocnym słowem jest „kalkowanie” : fakt faktem jakieś podobieństwa są ale małe 🙂 Ja bardziej stawiałem na świat Rapture który jest w grze 😀 jeśli chodzi o mnie to cudowne bajeczne i w dodatku dla dorosłych 🙂 pozdrawiam serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here