Dragon Age: Origins to w tej chwili jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, która na rynku powinna ukazać się już jesienią tego roku, na trzech platformach: X360, PC oraz PS3. Okazuje się jednak, że z wykreowanym przez BioWare światem będziemy mogli zapoznać się nieco wcześniej.

Twórcy duchowego spadkobiercy Baldur’s Gate, bo tak mówi się o Dragon Age, ogłosili, że we współpracy z Green Ronin Publishing (mieli swój udział w powstawaniu Warhammer Fantasy Roleplay, Black Company oraz Thieves’ World) powstanie nowy system RPG, w całości oparty właśnie na ich najnowszej grze. Dragon Age w wersji pen&paper powinien być dostępny już latem, choć raczej nie dotrze on w tym samym czasie do Polski.

„Nasi twórcy kreują bogate, głębokie światy, a to jest doskonała okazja by rozwinąć tę markę” – powiedział o tym projekcie Ray Muzyka, szef BioWare. My co prawda chętniej ujrzelibyśmy klasyczne RPG wykorzystujące (wszech)świat z Mass Effect, ale wyżej wspomnianemu również się przyjrzymy, gdy tylko będzie okazja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Masz jakieś doświadczenie z papierowymi RPG

    No ba. Klasyki – AD&D i WFRP. Ahhhh te nocne sesje przy swietle swiec. . . 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here