Twórcy serii Halo – studio Bungie – zdradzili na swojej oficjalnej stronie internetowej, że z przyjacielską wizytą wpadł do nich sam szef działu R&D z firmy Capcom. Keiji Inafune, autor takich gier jak Mega Man czy Dead Rising przyznał, że chciałby żeby w przyszłości obie firmy rozpoczęły współpracę.

Chciałem odwiedzić Bungie, by zobaczyć czy filozofia, sposób patrzenia na proces tworzenia gier mają w naszych firmach jakieś wspólne cechy. Jeśli sprawy ułożyłyby się idealnie, to wiem, że współpraca przy jakimś tytule w niedalekiej przyszłości byłaby czymś interesującym. Wizyta w Bungie była świetnym przeżyciem ponieważ zobaczyłem, że nawet marketingowcy i najwyżej postawieni pracownicy studia są ludźmi pełnymi pasji, dla których najważniejszą sprawą jest tworzenie gier o wysokiej jakości” – mówił Inafune na łamach serwisu Bungie.net.

Niestety musimy rozczarować tych, którzy już teraz chcieliby usłyszeć, że Bungie i Capcom rozpoczynają współpracę. Przedstawiciel Capcomu ma nadzieję, że w tej materii uda się coś zrobić w ciągu dwudziestu lat.

My jesteśmy zdania, że ewentualne rozmowy mogą doprowadzić do rozpoczęcia prac nad wspólnym projektem o wiele wcześniej. Na pewno będziemy się przyglądali rozwojowi wydarzeń, by powiadomić was o wszystkich ciekawostkach ze świata Bungie i Capcomu. Wypatrujcie naszych newsów i koniecznie dajcie nam znać w jaką produkcję sygnowaną logo obu firm chcielibyście zagrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here