Co było i co czeka nowego w Google?

Patrząc na poprzednie lata można się wiele spodziewać w ruchach Google. Przede wszystkim trzeba przeanalizować, co już się zmieniło, co wymaga poprawy jak i też zobaczyć, jakie plany zakłada sam Google.

Poprawy wyszukiwania

Każdy właściciel/administrator strony internetowej marzy o tym, aby w wyszukiwarce był na jak najwyższej pozycji i żeby wczytywał się w czołówce. W tym celu wykorzystuje się wiele narzędzi do pozycjonowania, jednak ich nieumiejętne wdrażanie kończy się porażką. Trzeba zdawać sobie sprawę, że pozycjonowanie (https://traffictrends.pl/blog/podsumowanie-16-prognoza-17-seo/)  to nie taka prosta sprawa. Google bacznie obserwuje wszystkie działania użytkowników i na ich podstawie udoskonala możliwości wyszukiwarki. W roku 2015 jak i 2016 Google przyłożył wiele starań, aby poprawić jakość wyszukiwań jak i tez żeby przyspieszyć ładowanie się linków i stron. Jednak mimo to apetyt wciąż rośnie i każdy kto chce istnieć w internetowym świecie na wysokiej półce musi cały czas się rozwijać.

Poprawki w usługach mobilnych

Całym rokiem 2015 jak i 2016 można zauważyć ruchy Google skierowane w stronę poprawy usług mobilnych w tym w szczególności związanych z wyszukiwarką. Można zauważyć przyspieszenie działania jak i też większa intuicję wyszukiwarki w zależności od użytkownika, jednym słowem mówiąc – wyszukiwarka staje się coraz inteligentniejsza.

Na 2017 rok Google zapowiada jeszcze więcej działań związanych z odpowiednią obsługą mobilną. Przede wszystkim poprawie ulegnie szybkość ładowania jak i wyszukiwania. Google jednocześnie chce poprawić możliwości pozycjonowania zarówno odpłatnego jak i bezpłatnego co podoba się wielu użytkownikom. Tymi działaniami Google pokazuje, że najważniejszy jest użytkownik i jego potrzeby co bardzo dobrze świadczy o Google.

Wiedząc to wszystko trzeba bacznie obserwować wszystkie kroki Google, aby nie zostać w tyle a z tym, żeby nie zniknąć z wysokości na pozycji wyszukiwarki. Trzeba obserwować wszystkie aktualizacje, które nawet w etapach testowych potrafią doskonale poprawić jakość przeglądarki i wyszukiwarki.

Google zapowiada, ale czasami przesuwa

Mimo wszystkich zapowiedzi trzeba brać pod uwagę fakt, że Google już wiele razy wspominał o roku mobilnym, jednak w wyniku analiz nie dawało się wprowadzić wszystkich zamierzonych zmian tak aby ulepszyć użytkownikom korzystanie z wyszukiwarki. Większość poprawek jest już wprowadzona i czas zająć się tym z czego ludzie najczęściej korzystają – mobilnością, dlatego Google nie powinien już tego odkładać w swoich planach bo sam może spaść rankingowo nie spełniając wymagań większości użytkowników, którzy obecnie korzystają w większości tylko z urządzeń mobilnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here