Dobrym przykładem jest Microsoft, który wciąż eksperymentuje wspierając się najróżniejszymi grami RPG. W wyniku odpowiednich zagrań taktycznych i przemyślanego marketingu Xbox360 w rankingu sprzedaży konsol wyprzedził PlayStation 3 o 100 sztuk. Niestety przemijający sukces Tales of Vesperia daje się powoli we znaki. W top 30 software nie znajdziemy produkcji na 360tkę.

Nintendo póki co stawia na „stare dobre” Pokemony które w tym tygodniu okupują pierwszą pozycję. Niemniej Rhythm Heaven Gold znalazło się na 4 miejscu w top 10 i bardzo szybko zbliża się do pierwszego miliona sprzedanych kopii. Wii Fit oraz Mario Kart Wii kolejno 6 i 8 numer na liście, bez rewelacji poniżej 20 tysięcy kopii. DS zaliczył duży spadek (25% – 45 tysięcy sztuk), natomiast Wii drobny skok (2% – 27 tysięcy sztuk).

Sony znalazło się w nieciekawej sytuacji, przynajmniej z PS3, które ledwo dobija do Xboxa, a pierwszy tytuł z PS3 znajdziemy na 17 pozycji listy. PS2 radzi sobie lepiej niż jej następca zarówno na rynku gier jak i samego sprzętu. Debiut Dynasty Warriors 6 Special (2 w zestawieniu), 115 tys. sprzedanych kopii, to bardzo przyzwoity wynik jak na tak leciwą konsole. PSP wciąż depcze po piętach Wii (24 000 sztuk). W top 10 możemy dostrzec rodzime produkcje To Love-Ru: Exciting Beach School Version i Ikki Tousen: Eloquent Fist.

Nintendo znów może wykrzyczeć całemu światu „Oops! we did it again”. Pokemon Platinum jeszcze przez kilka tygodni będzie się wznosić i spadać o kilka oczek utrzymując się w pierwszej trójce. Wii tudzież DS mają niezagrożoną pozycje lidera.Jeszcze w tym roku japoński rynek zaleje fala DSi (nowego DS’a po faceliftingu) a w sklepy uderzy tsunami chętnych Japończyków, mających za cel zakup nowego handhelda. Sony walczy w tej chwili o przetrwanie. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że X360 może się lepiej sprzedawać od PS3. Panowie z Microsoftu zacierają ręce i wytaczają coraz cięższe odnosząc notabene co chwila większe sukcesy.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w Japonii za okres 29 września – 5 października według analityków Famitsu. Listę trzydziestu najlepiej sprzedających się gier znajdziecie tutaj.

DS: 45,000
Wii: 27,000
PSP: 24,000
PS2: 8,800
360: 7,600
PS3: 7,500

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here