Na łamach oficjalnego, amerykańskiego blogu Playstation wypowiedział się John Koller, który pochwalił się czternastoma milionami aktywnych kont Playstation Network. Usługa sieciowa japońskiej firmy rośnie więc jak na drożdżach – do tej pory pobrano z niej 273 miliony plików. Jednocześnie Koller zdradził, że na całym świecie sprzedało się już prawie siedemnaście milionów konsol Playstation 3, a tegoroczne dane wskazują, że sprzedaż jednostki wzrosła na terenie Ameryki Północnej prawie o 100% w stosunku do zeszłego roku. Ilość sprzedawanych gier w tym samym czasie potroiła się. Gratulujemy!

Tymczasem Microsoft ujawnił tylko jedną liczbę. Jest ona związana z ilością 360tek, które znalazły się już w domach fanów elektronicznej rozrywki. Jeden z bossów amerykańskiej korporacji (Don Mattrick) zdradził, że do końca listopada na pewno sprzeda się Xbox nr. 25 000 000. Tym samym sprzęt Microsoftu przebije całkowitą, światową sprzedaż pierwszego Xboxa. Wciąż jednak nie jesteśmy pewni czy sprawdzą się następujące słowa, które padły z ust Mattricka pół roku temu na targach E3 : „Mogę to stwierdzić tu i teraz – Xbox 360 sprzeda się w tej generacji lepiej niż PS3”. Mimo to amerykańskiej firmie również gratulujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Ja wierze w sukces PS3, licze że się uda wydawać coraz więcej gier o najwyższej jakości. Różnice między PS3 a Xbox juz zaczynają być widoczne np FC2. Jednak obie konsole to porządna dawka rozrywki na najwyższym poziomie, oby tak dalej a my tylko na tym zyskamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here